News Telefony

Ofensywa Chińczyków na MWC – nowości od Xiaomi, Nubii i Oppo

Chińscy producenci smartfonów nie śpią. Na MWC możemy spodziewać się nowych urządzeń od Nubii, autorskiego procesora Xiaomi oraz modułu fotograficznego od Oppo.

 

5x Project od Oppo

fot. BGR

Oppo to jeden z większych graczy na chińskim rynku smartfonów. Firma notuje kolejne duże zyski i rozwija skrzydła w swoim rodzimym kraju. Również ona pojawi się na targach MWC 2017. Z informacji prasowych wynika, że raczej nie zobaczymy na ich konferencji nowych urządzeń, a nową technologię. Mowa tutaj o „5x Project”, który „daje użytkownikom bezprecedensową możliwość robienia bardzo szczegółowych zdjęć”. Całość jest jeszcze owiana tajemnicą, zaś czym konkretnie jest 5x Project dowiemy się dopiero na targach. Chyba, że doczekamy się przecieku, jak u LG.

Xiaomi Pinecone

fot. gizmochina

Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że 28 lutego zaprezentuje swój autorski układ SoC o nazwie Pinecone. Procesor ma pojawić się w dwóch wersjach – V670 oraz V970. Do telefonu, który ma być pierwszym modelem z Pinecone, ma trafić słabszy V670.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że ten układ będzie składał się z ośmiu rdzeni Cortex-A53 (czterech dużych i czterech małych) oraz z GPU Mali-T860 MP4. V670 wykonany ma być w procesie technologicznym 28 nm. V970 ma zadebiutować w czwartym kwartale 2017 roku i wyposażony zostanie w cztery rdzenie Cortex-A73 i cztery Cortex-A53 oraz grafikę Mali G71 MP12. Szczegóły poznamy 28 lutego, podczas konferencji w Beijing.

Co nowego u Nubii

fot. Nubia

Nubia to kolejny producent z Chin, który rozpoczął już ekspansję na rynki globalne. Producent prezentuje coraz więcej urządzeń, które są ciepło przyjmowane przez klientów. Również ten koncern pojawi się na MWC i, zgodnie z zapowiedzią na obrazku, zaprezentuje nowe urządzenia. Niestety, podobnie jak w przypadku Oppo, nie znamy dokładniejszych szczegółów.


 

Na tegorocznym MWC zapowiada się naprawdę gorąca atmosfera. Oprócz świata mobilnego zobaczymy również premierę procesorów Ryzen, które w końcu mogą zakończyć monopol Intela na rynku laptopów i desktopów. Nie mogę się doczekać końcówki lutego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *