Komputery News

Nvidia prezentuje komputer za 400 tysięcy dolarów

Komu może przydać się taki sprzęt? Jak wiecie, superkomputery to rzecz powszechna w świecie technologii. Najczęściej są one wykorzystywane w ośrodkach badawczych do trudnych obliczeń lub pomiarów, które na zwykłym sprzęcie byłyby po prostu niemożliwe, ponieważ zajęłoby to bardzo dużo czasu. NVIDIA zaprezentowała komputer DGX-2. Całość kosztuje 400 tysięcy dolarów. Czego możemy spodziewać się po tym sprzęcie?
 
W środku znajdziemy 16 akceleratorów Tesla V100, który połączone zostały za pomocą specjalnego przełącznika NVSwitch. Dzięki temu zabiegowi, DGX-2 jest o wiele wydajniejszy od swojego poprzednika – DGX-1. Ponadto, NVIDIA ogłasza, że nowy model komputera idealnie nada się w miejsca, gdzie potrzeba pracy na dużych zbiorach danych lub obliczeń związanych ze sztuczną inteligencją.
 

blogs.nvidia.com

 
Połączenie 16 akceleratorów pozwala na wykorzystanie 819210 rdzeni CUDA, które posiadają łącznie moc na poziomie 2PFLOPS. Na pokładzie superkomputera znajduje się również 512 GB pamięci HBM2 o przepustowości 14,4 terabajta na sekundę. Ciężko sobie wyobrazić jak szybko działa taki sprzęt.
 
NVIDIA DGX-2 została również wyposażona w 2 procesory Intel Xeon Platinum, 1.5 terabajta pamięci operacyjnej RAM DDR4 oraz 8 interfejsów sieciowych. Cała maszyna waży około 160 kilogramów i wymaga 10 kW mocy do pracy.
 
DGX-2 prawdopodobnie trafi do sprzedaży w połowie bieżącego roku. Jak myślicie, które firmy zainteresują się kupnem takiego komputera?
 
Źródło : blogs.nvidia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *