News

Nowy Android P zadba o nasze bezpieczeństwo

Na temat nowej odsłony Androida pod nazwą P nadal wiadomo niewiele. Jedyna zmiana, jaką udało się wytropić w kodzie źródłowym deweloperom z forum XDA jest poprawa oraz większe zwrócenie uwagi na nasze bezpieczeństwo i uszanowanie prywatności przez obiektywy aparatu w urządzeniach.
 
Zaletą otwartego kodu źródłowego jest to, że użytkownicy mogą cały czas bacznie obserwować zmiany, jakie są wprowadzanie przez ekipy Google. Osoby, które sprytnie szukają znajdą nowe funkcje, które mogą pojawić się w tegorocznej wersji systemu mobilnego.
 
Dzięki obserwacją członków z forum XDA Developers zauważyli, że nowa reguła zaimplementowana w Androida P ma za zadanie strzec dostępu do aparatu aplikacją, które będą działać w tle i są zdolne do przechwytywania i rejestrowania obrazu z kamery. Zabezpieczenie będzie połączone z identyfikatorami aplikacji UID, które są przypisywane do każdej świeżo zainstalowanej aplikacji w systemie. Dzięki modyfikacji kodu od teraz aplikacja, która będzie przeniesiona do działań w tle będzie miała blokowany przez system dostęp do aparatu.
 
Działania mają na celu ochronę przed złośliwymi aplikacjami, które próbują wyłudzić od nas obraz rejestrowany przez kamery. W Androidzie Oreo zaczęto ostrzegać użytkowników o tym, że jakaś aplikacja działa w tle i rejestruje obraz z kamery. Niestety powiadomienia były tak uciążliwe, że właściciele telefonów je ignorowali lub całkowicie wyłączali.
 
Źródło: androidpolice.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *