Gadżety News

Głośnik od Apple niszczy drewniane meble

Głośnik marki Apple zapowiadał się bardzo dobrze. Tak naprawdę nie zdążył jeszcze podbić serc miłośników firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo, a już wychodzą jego pierwsze wady. HomePod zostawia białe ślady na drewnianych meblach.
 
Wyżej wymieniony głośnik trafił do sprzedaży stosunkowo niedawno, a jego dostępność ogranicza się do kilku krajów. Niestety już teraz Apple musi tłumaczyć się z pierwszych usterek, które powoduje głośnik.
 
Okazuje się, że HomePod zostawia białe ślady na drewnianych meblach. W sieci pojawiają się zdjęcia potwierdzające tą usterkę. Od czego zależy tworzenie się białych plam na drewnie?
 
Białe okręgi pojawiają się tylko na określonym rodzaju drewna. Apple potwierdza możliwość występowania takiego zjawiska. Tłumaczy, że winna temu jest silikonowa podstawa, której zadaniem jest tłumić drgania. Ma ona wchodzić w reakcję z drewnianymi powierzchniami. Niestety takie tłumaczenia nie zadowalają użytkowników.
 

mspoweruser.com

 
Apple przyjął ten problem i daje kilka wskazówek dla poszkodowanych. Zaleca natłuszczanie zniszczonej nawierzchni według zaleceń producenta mebla. Jeżeli białe ślady nie znikną należy przestawić HomePod’a w inne miejsce. Wiele użytkowników jest oburzonych taką odpowiedzią. Zauważmy, że cena takiego głośnika to od 1150 do 2200 złotych.
 
Rozumiemy, że HomePod to nowy produkt i mogą pojawić się w nim usterki. Nasza rada dla wszystkich posiadaczy bezprzewodowego głośnika to trzymanie go z daleka od drewnianych nawierzchni lub podłożenie pod niego podstawki.
 
Źródło: mspoweruser.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *