Komputery News

Nowe procesory AMD

Producenci procesorów obecnie bardzo rywalizują między sobą. AMD cały czas prowadzi prace nad sposobami, które pozwoliłby wyprzedzić inne marki oraz powiększyć grono klientów. W Internecie pojawił się wywiad z dyrektorem technologicznym Global Foundries. Przekazuje on, że AMD już wkrótce przerzuci się na 7 nanometrowy proces technologiczny.
 
Oznacz to, że procesory będą jeszcze bardziej oszczędzać energię oraz staną się wydajniejsze. Najnowsza generacja producenta Ryzen i przeskok z 14 na 7 nanometrów może mieć wpływa na taktowanie rdzeni, które będzie wynosiło 5 GHz. Dotyczy to procesora Ryzen 3000, który do działania miałby wykorzystać 12 rdzeni.
 
Gary Patton z Global Foundries wspomniał, że taki rozwój pozwoli na osiągnięcie do 40% progresu samej wydajności. Różnica jest ogromna. Oby wszystko poszło zgodnie z ich planem, bo zapowiada się naprawdę świetnie.
 
Póki co, nic nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się premiera pierwszych procesorów od Ryzena, które będą zdolne osiągnąć prędkość na poziomie 5 GHz. Jednak przejście na 7 nanometrowy proces technologiczny może pozwolić firmie na wydanie słabszych jednostek, które mimo niskiej ceny mogą oferować cały czas przyzwoitą moc.
 
Miejmy nadzieję, że Ryzenowi uda się osiągnąć postawione cele. Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Największym konkurentem może okazać się Intel, który cały czas się rozwija i nie zanosi się na to, aby zwolnił. Ten rok może okazać się przełomowy w branży komputerowej.
 
Źródło: planet3dnow.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *