Aplikacje News

Mario Bros na usługach Google Maps w trybie Mario Time

Smartfony to w dzisiejszych czasach nieodłączny towarzysz w każdej sytuacji. W domu, w pracy, w szkole, a nawet podczas jazdy samochodem z aplikacją Google Maps. Przeglądarkowy gigant postanowił urozmaicić naszą podróż przypominając wszystkim dzieciństwo i słynną grę Super Mario Bros.
 
Z pewnością pamiętacie ze swojego dzieciństwa wąsatego hudrualika biegającego od studzienki do studzienki teleportując się do innych światów. Tak, dokładnie to gra Super Mario Bros, która swoją fabułą zdobyła cały świat mając wielu fanów po dzień dzisiejszy. Dlatego Google oraz Nintendo, aby uczcić ulubionego hydraulika postanowiły 10 marca wprowadzić nawigowanie w Google Maps z Mario Bros. Czas na Mario Time.

fot.blog.google.com

Zastanawiacie się dlaczego akurat dziś? Od początku zaistnienia gry, czyli 1981 roku daty swojej premiery. Od tamtej pory, 10 marca każdego roku Nintendo, wraz z innymi twórcami świętują właśnie dzień ze słynną na całym świecie postacią Maria. Nie bez znaczenia jest również data, którą wymyślono na podstawie prostego zestawienia imienia MAR10, co wskazuje na datę 10 marca. Od dziś przez cały tydzień możemy jeździć samochodem wspólnie z naszym wąsatym bohaterem. Zastanawiacie się jak?

Wystarczy, że wybierzemy jakiś adres w aplikacji Google Maps wyznaczając trasę, a następnie klikniemy w znak zapytania koło wskazówek, to aplikacja zapyta nas czy chcemy skorzystać z pomocy Maria. Szkoda, że Mario będzie nam towarzyszył przez tydzień, bo już zaczyna mi się podobać możliwość wspólnej jazdy z super bohaterem wszech czasów.
 
Źródło: Google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *