Elektronika News Rozrywka

Nowe dzieło TVN i nc+ – Player+Box

Mimo, że pełna nazwa tego urządzenia do dekoder Player+ Box to nie do końca jest to klasyczny, znany nam już od kilku lat dekoder telewizji satelitarnej. Moim zdaniem jest to coś nowego na rynku dla osób, które często przemieszczają się i nie chcą podpisywać długoterminowych umów z firmą, która dostarcza telewizję satelitarną do naszych domów.
 
Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest Dekoder Player+ Box, czyli małe urządzenie przypominające kostkę, które po podłączeniu do Internetu i do telewizora bądź monitora z wykorzystaniem kabla HDMI da nam dostęp do oferty Player+ oraz do kanałów Telewizji Naziemnej.
 
Mimo, że od dłuższego czasu dostęp do takich serwisów nie jest jakoś specjalnie ograniczony (telefony, tablety, SmartTV czy komputery) to jednak urządzenie ma być wygodną alternatywą dla osób, które chcą wykonywać inne czynności podczas oglądania telewizji lub nie uruchamiać specjalnie komputera, aby przed snem obejrzeć jakiś serial czy film. Player+ Box powstał również z myślą o użytkownikach SmartTV, które nie są już wspierane przez producenta i nie mają one dostępu do nowych serwisów VoD.
 
Kolejnym aspektem ma być zniesienie obowiązku podpisywania długoterminowych umów pomiędzy firmą, która dostarcza telewizję satelitarną a docelowym użytkownikiem. Oferta Player+ działają na zasadzie miesięcznego wykupu dostępu do serwisu. Najtańszy pakiet Start kosztuje 10 zł, a najbardziej wypasiony 80 zł na 30 dni.
 
Cena samego dekodera w sklepach MediaMarekt, Euro RTV AGD czy w Internecie to 199 zł, ale w ramach promocji dostajemy również trzymiesięczny dostęp do pakietu Max.
 
Dekoder umożliwia również funkcję umożliwiającą obejrzenie produkcji wyemitowanych w telewizji do 7 dni wstecz od daty premiery. Jesienią natomiast mają pojawić się treści emitowane, w jakości 4K.
 
Uważam, że jest to dobry kierunek pozwalający na popularyzację platform VoD wśród Polaków.
 
Źródło: businessinsider.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *