Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Naprawa wyświetlacza Samsung Galaxy S21 Ultra jest bardziej opłacalna niż wymiana ekranu

Nie każda naprawa telefonu w serwisie producenta musi być droga. Okazuje się, że niektóre usługi serwisów komórkowych producenta mogą być konkurencyjne nawet z serwisami rynkowymi, zajmującymi się naprawami bez wsparcia gwaranta. Dokładnie taka sytuacja ma miejsce w przypadku naprawy wyświetlacza Samsung względem stwierdzenia wymiana.

Nowa usługa serwisowa oferowana przez Samsunga okazuje się bardzo opłacalnym działaniem. Nie wierzycie? Różnica w cenie między wymianą i naprawą wyświetlacza dla modelu Samsung Galaxy S21 Ultra jest całkiem pokaźna. Są jednak pewne warunki, aby skorzystać z naprawy wyświetlacza w serwisie Samsung. Pamiętajmy, że tego typu usługa jest możliwa do wykonania na chwilę obecną w serwisie CTDI. Większość punktów napraw nie ma takich możliwości.

Naprawa wyświetlacza Samsung Galaxy S21 Ultra możliwa jest pod warunkiem…

Ta nietypowa usługa nie będzie dostępna w każdym urządzeniu. Głównym warunkiem upoważniającym do skorzystania z naprawy jest brak uszkodzeń mechanicznych ramki. To bardzo ważna informacja, ponieważ urządzenia często po upadku na ziemię np. beton mają mocno porysowaną aluminiową ramkę. Jeśli nie widać żadnych uszkodzeń na ramce to serwis Samsung może zaproponować nam naprawę wyświetlacza zamiast wymiany całego modułu z ramką.

Zwróćmy również uwagę, że powyższa usługa możliwa będzie głównie dla urządzeń z rodziny Galaxy S, Note, Fold. Są to urządzenia premium, gdzie koszty naprawy zazwyczaj są znacznie większe niż w budżetowych modelach. Ciężko również ocenić, kiedy urządzenie może kwalifikować się do naprawy wyświetlacza, a nie wymiany. Ocenę takich działań musimy zostawić pracownikom serwisu. Otarcia lub wyraźne odpryski mogą wskazywać, że urządzenie doznało uszkodzenia mechanicznego. Może to mieć wpływ na ocenę i dalszy ewentualny demontaż urządzenia.

Ile zaoszczędzimy na naprawie wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra?

Różnice w zastosowaniu oby usług są duże. Przy wymianie ekranu oprócz ramki w telefonie wymieniona zostaje bateria. Akumulatory są podklejone do korpusu całego modułu, więc naprawa zostanie przeprowadzona z całością elementów. Jeśli chodzi o różnice w cenie, również widzimy sporą zmianę. Korzystając z naprawy wyświetlacza dla wskazanego wyżej modelu możemy zaoszczędzić nawet 514 zł zachowując przy tym dodatkową gwarancję.

Według oficjalnej strony Samsunga pogwarancyjna wymiana wyświetlacza w modelu Galaxy S21 Ultra wynosi około 1349 zł. W przykładowym kosztorysie z serwisu CTDI dla powyższego modelu zapłacimy 835 zł. Oczywiście te ceny mogą się różnić. To kwestia kilku złotych z racji spadku lub wzrostu kosztów części. Odpowiedzi na pytanie w zakresie ceny możemy udzielić sobie samodzielnie. Ja z chęcią skorzystałbym z takiego „rabatu” dla niezwykle drogiego smartfona, którego specyfikacja może jeszcze po naprawie posłużyć przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *