News

Naładuj smartfon w autobusie

Na oficjalnej stronie internetowej Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie pojawiła się informacja, że aż w 200 pojazdach poruszających się po drogach Stolicy można bezpłatnie naładować baterię naszych smartfonów, a to wszystko za sprawą zainstalowanych ładowarek w pojazdach, do których możemy podpiąć kabel ze złączem USB. Dla pasażerów większych miast jest to na pewno udogodnienie.
 
Jak dowodzą badania, baterie naszych smartfonów, które użytkujemy intensywnie z trudem wytrzymują cały dzień z dala od gniazda sieci elektrycznej. Szczególnie problem ten dotyczy osób, których telefony mają wysłużony akumulator. Miejskie Sieci Autobusowe postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i dodać do swoich usług praktyczną rzecz.
 
Ładowarki zainstalowano w 200 pojazdach z zajezdni ,,Ostrobramska” w Warszawie. Jest to ponad 2/3 floty tego oddziału, więc osoby korzystające z linii obsługiwanych przez tą firmę z pewnością w najbliższym czasie spotkają się z pojazdami wyposażonymi w ładowarkę USB.
 

gazetawyborcza.pl

 
Co więcej od tej pory każdy zamawiany autobus miejski będzie wyposażony fabrycznie w takie urządzenie, co oznacza, że w ciągu najbliższego roku takie udogodnienie pojawi się w 160 pojazdach poruszających się po stołecznych trasach. Podobne rozwiązanie już zostało wdrożone m.in. w Bydgoszczy i Katowicach.
 
W ramach przypomnienia należy zwrócić uwagę, że MZA w Warszawie w ponad 1000 autobusach oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi.

Źródło: ztm.waw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *