Komputery News

Najszybszy komputer na świecie zostanie stworzony przez Chińczyków

To będzie trzecia konstrukcja z rzędu. Chińczycy mają wybitne szczęście do megakomputerów. Na terenie Chin znajdują się dwie najwydajniejsze konstrukcje na całym globie – Sunway TaihuLight, Tianhe-2. Jak widać nie zaprzestają oni pracą i zaczynają tworzyć kolejny model, który automatycznie ma stać się rekordzistą pod względem wydajności.
 
Nowy superkomputer swoją premierę ma mieć prawdopodobnie jeszcze przed 2020 rokiem, a jego miejsce powstania to Shenzhen. Cały komputer wyniesie około 470 milionów dolarów. Ogromna liczba! Jednak ta kwota przełoży się na wydajność co pozwoli na przebicie poprzednika aż dziesięciokrotnie i jednocześnie stanie się najwydajniejszym urządzeniem na Ziemi. Oznacza to tyle, że komputer będzie mógł wykonywać trylion różnorodnych obliczeń na sekundę. Wyobrażacie to sobie?
 
Chiński superkomputer ma być wykorzystywany do obsługi chmury obliczeniowej oraz prac na dużych pakietach danych. Dodatkowo może być skuteczny również w sztucznej inteligencji oraz badawczo zastosowany np. w medycynie.
 
Nie pozostaje, więc nic innego jak czekać na pierwsze specyfikacje techniczne oraz informacje o komponentach, które znajdują się wewnątrz konstrukcji. Całość zapowiada się naprawdę obiecująco. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.
 
Źródło : chinadaily.com.cn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *