Elektronika News

Nadchodzi procesor Exynos 9810

Znad oceanu napływają do nas świeże informacje dotyczące nowego procesora, który najprawdopodobniej pojawi się w najnowszym flagowcu Samsung Galaxy S9. Producent jest świadomy rynkowej konkurencji, dlatego już teraz uchyla nam rąbka tajemnicy odnośnie Exynosa 9810.
 
Najnowszy procek zostanie zbudowany w oparciu o drugą generację architektury 10 nm FinFET, co powinno zapewnić mu znacznie wyższą wydajność w porównaniu do poprzednich procesorów. Dzięki czemu nowy układ powinien o wiele lepiej wykazywać się w wielozadaniowości. Działanie nowego procesora powinniśmy odczuć również otwierając szereg różnych aplikacji. To wszystko zapewni nam aż osiem rdzeni. Praca całego urządzenia będzie rozłożona pomiędzy wszystkie rdzenie, także każdy z nich będzie odpowiada za prawidłowy segment operacyjny. Taktownie zegara otrzymamy tutaj na poziomie 2,9 GHz.

Exynos 9810 / fot.Samsung.com

Zaskakującą nowością w urządzeniu będzie sieć neuronowa ucząca się naszego korzystania z telefonu. Wydawać by się mogło, że Samsung pozazdrościł firmie Huawei, która dość mocno promuje swoją maszynę przyszłości, model Huawei Mate 10 Pro. Rozbudowanie nowych neuronów przyda się również w codziennym użytkowaniu smartfona, chociażby przy wykonywaniu zdjęć czy odblokowywaniu telefonu przy pomocy twarzy, gdzie Samsung planuje poprawić wiele kwestii dodatkowo rozbudowując system rozpoznawania twarzy w 3D. Dodatkiem będzie też nowy modem LTE osiągający prędkość 1,2 Gbps. Oprócz tego producent planuje udoskonalić segment fotograficzno-filmowy. Pojawi się wsparcie dla obrazu 4K przy 120 klatka. Te i wiele innych nowości zawartych w najnowszym Exynosie z pewnością zobaczymy już niedługo. Chip 9810 według Samsunga trafił już do produkcji, także nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na pierwsze „technologiczne wynalazki” na rynku, aby zobaczyć co dokładnie potrafi najnowszy Exynos.
 
Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *