Najnowsze urządzenie LG G6 w zasadzie nie jest już tajemnicą dla wszystkich. Koreański producent tuż przed rozpoczęciem targów zdradził wszystkie informacje, prezentując swojego najnowszego smartfona LG G6 całemu światu.
Wykonanie i piękny duży wyświetlacz
Tegoroczny flagowiec koreańskiej firmy LG jest zupełnie inny niż pozostałe telefony tego producenta. Marka z pewnością wzięła do siebie wszystkie opinie klientów i dokonała wyraźne zmiany w wyglądzie, która od razu rzuca się w oko. LG G6 otrzymał bowiem duży, przejrzysty wyświetlacz 5,7-cali. Idąc dalej tym tropem i obserwując urządzenie oraz wykonanie, musimy zwrócić uwagę, że producent zminimalizował ramki. Posunięcie to spowodowało, że wyświetlacz pokrywa około 80 % całej powierzchni. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że zwiększanie powierzchni LCD, to nie tylko ułatwienie dla klientów, ale również swego rodzaju trend rynkowy, który zaczynamy obserwować wśród coraz liczniejszego grona producentów.
Przechodząc jednak dalej widzimy piękną, przejrzystą matrycę wykonaną w technologii IPS. Jakość obrazu prezentowana jest w rozdzielczości QHD+ (2880:1440), czyli w formacie 18:9. Zaryzykuje i napiszę, że mamy tutaj format wyświetlania obrazu w niemalże kinowej jakości. Producent nazywa ten ekran Full Vision, ponieważ jego przejrzystość ma doskonale odzwierciedlać informacje prezentowane podczas pracy, sprawdzania poczty czy surfowania po internecie. Model LG G6 to nowy początek nie tylko designu, ale również jakość wyświetlaczy jakie stosuje koreański producent. W przypadku wykonania urządzenia również widać sporo zmian. Przede wszystkim telefon ma nową konstrukcje zwaną inaczej Unibody, czyli jednolita obudowa bez możliwości samodzielnej wymiany baterii. W przypadku starszych modeli, producent bardzo zwracał uwagę na kwestie wymiennego akumulatora, gdyż była to wygoda dla klienta. Takie działanie LG jest w zupełności uzasadnione, bowiem tegoroczny flagowiec otrzymał normę IP68, która zapewnia wodoszczelność i pyłoszczelność całego urządzenia.
W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że producent postanowił pójść o krok dalej. Telefon spełnia normę militarną 810G, ustanowioną przez amerykańskich wojskowych. Użytkownicy nie muszą się też martwić o przypadkowe upadki lub uszkodzenia, które mogą się przytrafić w niesprzyjających okolicznościach. LG G6 został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby można było na nim polegać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Nowy flagowiec LG pomyślnie przeszedł 14 różnych testów spełniających standard wojskowy 810G. LG G6 nie tylko spełnia międzynarodowe normy, ale także doskonale poradził sobie w innych testach sprawdzających wytrzymałość urządzenia w wysokich temperaturach czy odporność na dziurawienie gwoździami. W urządzeniu wykorzystano opatentowaną technologię, która rozprasza ciepło i obniża jego temperaturę. Zastosowany po raz pierwszy w smartfonie LG kanalik ułatwia rozpraszanie ciepła gromadzącego się wewnątrz urządzenia. Co więcej, specjaliści z LG rozmieścili elementy najbardziej narażone na przegrzanie tak daleko od siebie, jak to tylko możliwe.
Procesor i wsparcie RAM
W tej kwestii pojawiło się wiele spekulacji medialnych. Wielu dziennikarzy zakładało, że urządzenie otrzyma Snapdragona 835, który byłby najnowszą propozycją firmy Qualcomm. LG postanowił zastosować nieco starszy, ale również bardzo wydajny SoC Qualcomm Snapdragon 821, złożony z czterordzeniowego procesora o taktowaniu na poziomie 2,35 GHz z dodatkiem układu graficznego Adreno 530. Pamiętajmy, że w tym przypadku to bardzo dobre posunięcie. Wspomniany wyżej procesor jest już znany na rynku, dzięki czemu został on już sprawdzony i przetestowany. Drugim ważnym argumentem wyboru takiego układu jest, oczywiście czas. Kto pierwszy, ten lepszy, a LG ma na rynku naprawdę dużo konkurencji.
Wydajność systemu zapewni nam aż 4 GB pamięci operacyjnej. Dodatkowo otrzymujemy 32 lub 64 GB pamięci na dane wewnętrzne klienta. Gdyby to nie wystarczyło, mamy też gniazdo na kartę MicroSD z możliwością rozszerzenia jej do 2 TB.
Aparat – możesz zobaczyć więcej
LG G6 tak samo jak poprzednik posiada podwójny aparat fotograficzny na tylnym panelu. W modelu G6 otrzymujemy dwa aparaty po 13 megapikseli. Jeden z obiektywów jest szerokokątny, z kątem widzenia 125 stopni. Dzięki temu uzyskamy lepsze, dokładniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia w doskonałej jakości. Dodatkowo wzrok użytkownika może przyciągnąć różnica wykonania tylnego modułu. W przypadku G5 mieliśmy wypukłe obiektywy, które faktycznie mogły przeszkadzać wielu użytkownikom, jeśli chodzi o model G6 ten problem został rozwiązany. Wszystko jest płaskie i nie wystaje.
W modelu G6 zastosowano także rozszerzone 100-stopniowe pole widzenia w przednim aparacie 5MP. Oznacza to, że użytkownicy mogą robić selfie bez konieczności użycia specjalnego wysięgnika. Co więcej, obiektyw szerokokątny zmniejsza rozmycie na brzegach, dzięki czemu zdjęcia wyglądają bardziej naturalnie.
Najnowsze ujęcia uchwycone za pomocą LG G6: selfie, wefie, zdjęcia zrobione obiektywem szerokokątnym, a nawet te stworzone w nowym trybie Square Camera, mogą być wyświetlane w jednym oknie w trybie filmowym. Dzięki temu użytkownicy nie muszą przechodzić do galerii w celu ich edytowania. Model G6 oferuje funkcję Square Camera, która dzieli wyświetlacz o proporcji 18:9 na dwa identyczne kwadratowe obrazy. Użytkownicy mogą robić zdjęcia w formacie 1:1 w jednym oknie, jednocześnie sprawdzając, edytując i udostępniając obrazy w drugiej części ekranu. Dodano także opcję tworzenia plików GIF, łączących od 2 do 100 zdjęć z galerii.
Specyfikacja techniczna
Na oficjalnym kanale Youtube, producent przygotował filmik promujący, który dokładnie zdradza wiele szczegółów urządzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=TuNywaD2ulE&feature=youtu.be
Przedsprzedaż LG G6 powinna wystartować 2 marca, natomiast regularna sprzedaż urządzenia 10 marca. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny urządzenia, jednak możemy zakładać, że będzie oscylować w granicach około 3 tysięcy. Na tę chwilę są to oczywiście spekulacje.
Źródło: LG – informacja prasowa