MWC 2017 News Telefony

MWC 2017: Francuska jakość w postaci telefonu Wiko WIM

Targi w Barcelonie przyniosły wiele zaskoczenia w segmencie nowych technologii i urządzeń mobilnych. Wśród licznego grona smartfonów poznaliśmy również te stworzone do fotografii, jednym z nich jest francuski Wiko WIM z podwójnym aparatem fotograficznym.

 

Smartfony mają naprawdę różne oblicze. Wiele z nich potrafi zawieźć nas w najmniej oczekiwanym momencie, a drugie wyglądają idealnie jednak nie mają tego czegoś. Na targach MWC mieliśmy okazję poznać zupełnie nową świeżość, która łączy w sobie jakość wykonania względem relatywnie niskiej ceny. Francuskie Wiko po udanym sukcesie smartfona Ufeel Prime ma ochotę na więcej. Przykładem tego może być nowa flagowa linia modeli Wiko WIM z podwójnym aparatem fotograficznym. Wygląda na to, że francuska marka znowu utrzyma swoją silną pozycję w Europie.

WIM – fotograficzny demon?

Urządzenia Wiko od zawsze cenione były za dobrą jakość względem relatywnie niskiej ceny, tym razem producent postanowił iść o krok dalej zwracając uwagę na potęgę dzisiejszych smartfonów, czyli aparaty fotograficzne. Na pokładzie modelu WIM znajdziemy ich aż 3. Zaczynając jednak od tych głównych, mamy tutaj podwójny moduł 13 megapikselowy (Sony IMX258). Jeden z nich skupia się na kolorach, a drugi monochromatyczny skupia się na świetle i kontraście, czyli wszystkich potrzebnych szczegółach. Jasność obiektywów plasuje się na wysokości f/2,0 oraz soczewką 5P i filtrem optycznym do precyzyjnego wychwytywania światła przy jednoczesnej redukcji błysków i smug. Takie rozwiązanie daje nam naprawdę przyzwoity wynik całego aparatu fotograficznego.

Producent nie zapomniał również o fanach zdjęć selfie, umieszczając na przodzie aparat 16 Mpix. Wsparciem dla popularnych zdjęć ma być dioda doświetlająca, która ułatwi nam wykonanie fotografii w mało oświetlonych warunkach. Wiko zwróciło również uwagę na różnego rodzaju tryby fotograficzne, które ułatwiają pracę niejednemu fotografowi. Tryb artystycznego rozmazania doda głębi zdjęciom dzięki celowo nieostremu tłu. Natomiast funkcja wymiany tła otwiera nowe możliwości zabawy. WIM umożliwia również odkrycie potencjału obróbki formatu RAW i dostosowywanie różnych elementów, takich jak naświetlenie czy balans bieli, według swoich upodobań. Na szczególną uwagę zasługuje również kamera do kręcenia filmów, które od teraz będziemy mogli zaprezentować swoim znajomym w rozdzielczości 4K. Widać, że producent bardzo zwraca uwagę na jakość fotografii, która w dzisiejszych czasach, przy zainteresowaniu i portalami społecznościowymi może otworzyć marce drzwi do sprzedażowego sukcesu francuskich produktów.

Wydajność i fotografia – to efekt nowej współpracy

Trzeba przyznać, że umiejętności zaprojektowania, wykonania, czy też pomysły to nie wszystko. Firma Wiko przygotowując swoje smartfony z rodziny WIM, zasięgnęła konsultacji w zakresie wydajności i fotografii z różnymi specjalistami.

Znana wszystkim firma Qualcomm i zespół badana R&D Wiko przy ścisłej współpracy wprowadziły do rodziny WIM pierwszy układ 6 serii wykorzystujący technologię ClearSightQualcomm®, a jest to w pełni zintegrowany moduł z dwoma aparatami – każdy z nich ma własne soczewki, czujnik obrazu oraz oprogramowanie. Model WIM wyposażony został w procesor nowej generacji SnapdragonTM 626. Zastosowanie takiej technologii oraz w.w procesora według producenta naśladuje działanie ludzkiego oka. Dodatkowa pomoc od DxO (lider w branży przetwarzania obrazu) oraz Vidhance zapewnia nam lepszą stabilizację obrazu. Producent postawił na wiedzę i doświadczenie nowych partnerów.

Smartfon WIM został wyposażony w duży ekran 5,5” Full HD AMOLED, który wyświetla obraz w żywych kolorach. Z kolei zaokrąglone krawędzie i ergonomiczny kształt zapewniają łatwe użytkowanie eleganckiego telefonu wykończonego metalową ramką, która powstała w technice CNC i z wykorzystaniem obróbki metodą diamentową. We wnętrzu smartfona kryje się potężny procesor Qualcomm®SnapdragonTM 626 MSM8953 Pro, 8 rdzeni z dodatkiem 2,2GHz i 4GB RAM, zapewniający płynną pracę urządzania. Natomiast pojemna bateria 3200 mAh z technologią Qualcomm®QuickChargeTM 3.0 zapewnia naładowanie urządzenia w 60% w zaledwie 30 minut. Ponadto duża pamięć – do 64 GB ROM z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Smartfony WIM oferuje parowanie wielu urządzeń Bluetooth i doskonałą jakość dźwięku. Istnieje możliwość skorzystania ze smartbandu i podłączenia dwóch głośników lub po prostu zatopienie się w dźwięku 3D płynącym ze słuchawek WiSHAKE. Na pokładzie nowego flagowca francuskiej firmy znajdziemy wreszcie NFC, którego dotychczas brakowało w poprzednich smartfonach Wiko. Producent zwrócił uwagę na wiele szczegółów słuchając swoich klientów, ale także tego co obecnie prezentuje rynek. Przykładem tego jest chociażby szybkie ładowanie, które wielu klientom oszczędza czas. Wiko WIM zadebiutuje w cenie 399 euro (1700 zł) z Androidem 7.0 oraz autorską nakładką Wiko UI rozbudowaną o zupełnie nowe możliwości.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *