Artykuły News

Mobilność ponad wszystko – Dell Latitude 7285

Firma Dell wprowadziła do swojej sprzedaży nowego hybrydowego laptopa, który do swojej pracy nie potrzebuje żadnego podłączonego kabla – nawet tego od ładowarki, gdyż urządzenie zostało wyposażone w funkcję ładowania bezprzewodowego.

 
Nowy tablet wyposażono w matowy ekran dotykowy o przekątnej 12,3 cala w rozdzielczości 2880×1920 pikseli z szkłem hartowanym Corning Gorilla Glass 4. Urządzenie napędzane jest przez procesor Intel Core siódmej generacji (do wyboru mamy również słabszą jednostkę Intel Core i5), całość wspierana jest przez pamięć RAM typu LPDDR3 o

dell.com

maksymalnej pojemności 16 GB. Karta graficzna to zintegrowany układ Intel HD Graphics 615,a na dane użytkownika przeznaczono szybki dysk SSD o pojemności do 512 GB. Z gadżetów, w jakie wyposażono tablet to moduł WiFi i Bluethoot 4.2, kamerę internetową 720p z modułem podczerwieni, dwa porty USB typu C oraz opcjonalnie możliwy jest modem 4g do mobilnego internetu. Waga hybrydy to zaledwie 0,68 kg. To, co wyróżnia Dell Latitude 7285 na tle konkurencji to możliwość bezprzewodowego ładowania, możliwe jest to za sprawą specjalnej maty i dołączonej klawiatury. Mata wykorzystuje pole magnetyczne, które odbierane jest przez specjalnie zaprojektowaną klawiaturę.

dell.com

Warto zauważyć, że mata przeznaczona jest na drewniane i plastikowe powierzchnie – metal może zaburzać jej pracę. Czy nowa technologia bezprzewodowego ładowania zyska swoich zwolenników? Warto wspomnieć, że samo urządzenie wyceniono na 1200 USD, a zestaw klawiatury wraz z matą do ładowania to dodatkowy koszt w wysokości 550 USD.

dell.com

Osobiście biorąc pod uwagę samą matę, pracę na biurku to jest to super rozwiązanie, ponieważ pomaga przy organizacji biurka, a sama ładowarka nie przeszkadza nam w komfortowej pracy. Ale czy w momencie potrzeby ładowania urządzenia poza domem będziemy chętnie rozłączać ładowarkę od maty i wyciągać schowany przewód… – tutaj odpowiedzmy sobie sami.

Źródło: lab-kuzniewski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *