Mobilne aplikacje – niezbędnik każdego studenta

fot. Jakub Schulz

Nieubłagalnie kończy się sierpień. Dla studentów to jeszcze miesiąc wakacji, ale na pewno każdy student na pierwszym roku już planuje swoje studiowanie – a właściwie wszystkie organizuje wszystkie sprawy, przeprowadza się, prowadzi intensywne życie towarzyskie w nowym mieście. Rozwiązania mobilne oferują wiele praktycznych możliwości poniżej przedstawię Wam niezbędnik 30 aplikacji dla każdego studenta.

 
Życie studenckie najlepiej zacząć od obudzenia się rano po nocy pełnej zakuwania J. Jak to mówi powiedzenie ,,Kto rano wstaje, ten widocznie musi…!”. Gdy wykłady rozpoczynają się z samego rana warto zaopatrzyć się w aplikację Cycle Alarm Clock – inteligentny budzik z funkcją monitorowania snu. Aplikacją o podobnych funkcjach jest również Cykl Snu Tracker i Budzik.
 

fot. Jakub Schulz

 
Po ekspresowym poranku zapewne ze śniadaniem w biegu wypadałoby dostać się na uczelnie i właśnie rozpoczynający się wykład. Jednak Ci, którzy mają 500 m do uczelni zapewne przemieszczą się na własnych nogach, a Ci, którzy mają już dalej wybiorą komunikację miejską. Tutaj z pomocą przyjdzie aplikacja Transportoid, czyli rozkład autobusów, tramwajów i metra na terenie 60 polskich miast. Na dalsze podróże np. do domu czy po za miasto warto poszukać transportu w aplikacji e-podróżnik, czyli wyszukiwarce połączeń autobusowych, pociąg, metro i tramwaje. Dla bardziej wygodnych osób polecamy aplikację Uber, a na dalekie podróże weekendowe do domu aplikacja Bla Bla Car też powinna zdać egzamin celująco.
 
fot. Jakub Schulz

 
Na studenckich stołówkach i uczelnianych sklepikach często nie ma możliwości zapłaty kartą. Wtedy sprawa się komplikuje – można oczywiście pożyczyć od kolegi lub koleżanki, ale w sumie i tak później trzeba oddać. Aby uniknąć sytuacji, w której nie mamy jak zapłacić gotówką warto zainstalować oprogramowanie Bankomaty PL, które służy do wyszukiwania bankomatów w naszym najbliższym otoczeniu.

Pozostając w tematyce finansowej warto na chwilę zatrzymać się przy aplikacjach, które pomogą nam zapanować nad studenckim budżetem, które jak wiemy z niewyjaśnionych przyczyn rozchodzi się w zastraszająco szybkim tempie. Tutaj z pomocą przyjdzie nam aplikacja Kontomierz z możliwością śledzenia wydatków przez przeglądarkę WWW. Kolejna aplikacja sprawującą tę samą funkcję to m.in. Moje Finanse czy Money Manager Expense & Budget.
 

fot. Jakub Schulz

 
Teraz pora pomyśleć o życiu studenckim w kategorii nauki. Na początek przyda nam się coś, gdzie uporządkujemy swój plan zajęć. Aplikacją dla studentów jest Students Plan Lekcji, która łączy w sobie nie tylko organizację zajęć, ale również oceny oraz powiadomienia o ważnych egzaminach. Prosty plan lekcji bez zbędnych bajerów oferuje aplikacja Timetable czy My Study Life – School Planner.
 
fot. Jakub Schulz

 
Do ułatwienia wymieniania się notatkami z innymi rówieśnikami przyda nam się aplikacja do skanowania dokumentów np. Fast Scanner lub Skaner dokumentów PDF, który pozwala przekształcić zeskanowany tekst w dokument PDF.

Oczywiście nie każdy z nas posiada na wykładach laptopa, często pod ręką jesteśmy zaopatrzeni w pendrive, aby szybko zgrać ważne dla nas materiały. Jednak nie zawsze mamy możliwość, aby zrobić do z tabletu lub smartfonu. Tutaj z pomocą przychodzą nam dyski wirtualne w chmurze. Możemy dzięki temu udostępniać w prosty i szybki sposób nasze pliki z urządzeń mobilnych innym osobą. Tutaj warto zwrócić uwagę na OneDrive od Microsoft, Dysk Google czy Dropbox. Porównanie przestrzeni zostało opisane w jednym z artykułów na Technologicznej.
 

fot. Jakub Schulz

 
Poza praktycznymi aplikacjami warto spojrzeć na te, które są ściśle naukowe np. Kalkulator Plus dla studentów kierunku matematycznego, National Geographic World Atlas – aplikacja zawiera zbiór wszystkich map świata dla przyszłych geografów. Dla osób, które, na co dzień będą pracowały z różnymi językami obcymi zapewne polubią aplikację takie jak Tłumacz Google czy Wielojęzyczny Słowniki Polski.
 
fot. Jakub Schulz

 
No, ale nie samą nauką żyje człowiek… Zostawmy teraz już aplikacje stricte naukowe i poszukajmy czegoś, co ułatwi nam życie. Na początek zadbajmy o nasze żołądki po długich i nudnych wykładach. W wyborze odpowiedniej restauracji pomoże nam aplikacja Zomato. Dla tych, którzy cenią domowy spokój przygotowano aplikację Pyszne.pl – miejsce, w którym możemy zamówić posiłek do domu. Dla studentów, którzy jednak lubią sami sobie przygotowywać jedzenie warto, aby zaopatrzyli się w Przepisy PL czy Dieta.PL, czyli aplikacje, w których znajdą pełno ciekawych, szybkich i najważniejsze tanich przepisów na smaczne dania.
 
fot. Jakub Schulz

 
Teraz warto zadbać o chwilę rozrywki, której jak wiemy studentowi zawsze jest mało. Na terenie większych miast w Polsce, co chwila odbywają się wydarzenia kulturalne, imprezy i wiele innych wszystkie te informacje znajdziemy w aplikacji Eventinfo. Dla domatorów warto polecić miejsce darmowej muzyki np. aplikację Open FM czy wielbicieli kina Netflix, czyli seriws do oglądania seriali i filmów online.

Dla osób, które często imprezują, a rano budzą się w nieznanym im miejscu i nie wiedzą jak się tam znalazły polecam aplikację GeoTracker – dzięki niej dowiemy się gdzie spędziliśmy ostatnie godziny i z łatwością wstaniemy na kolejny nudny wykład….
 

fot. Jakub Schulz

 
To tylko niektóre bardziej przydatne aplikacje, które nie tylko ułatwią nam sferę naukową, ale też praktyczną życia studenckiego. A wy macie inne swoje ulubione aplikacje? Może podzielicie się swoją opinią na ich temat w komentarzu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj