Elektronika Komputery News

Microsoft Surface Pro – bezkompromisowy pod każdym względem – TechBox

Microsoft Surface to niewątpliwie najlepsze tablety przeznaczone do pracy. Teraz na rynku pojawił się model z oznaczeniem Pro, który nareszcie oferuje coś więcej niż minimum specyfikacji i z powodzeniem pozwoli zastąpić tradycyjnego laptopa do pracy i rozrywki. Niestety nadal za wygórowaną cenę.
 
Microsoft Surface Pro oferuje ekran zachowany w proporcjach 3:2 dla bardziej efektywnej pracy oraz przydatne akcesoria, ale te nie są dodawane za darmo, a szkoda, bo cena samego urządzenia do najniższych nie należy. Do tabletu możemy dokupić klawiaturę Type Cover oraz rysik Surface Pen dzięki tym dodatkom z powodzeniem zastąpimy tradycyjny laptop przez Surface Pro.
 
Mimo, że producent poniekąd narzuca nam w pewien sposób dobraną konfigurację to i tak mamy w tej kwestii spore możliwości. Do wyboru mamy procesory Core m3, Core i5, Core i7 z generacji Kaby Lake. Ilość pamięci operacyjnej RAM to 4 GB, 8 GB lub 16 GB. Wersja 16 GB jest horrendalnie wysoka, a z kolei 4 GB pamięci RAM dla Windows 10 to trochę za mało do wydajnej pracy. Warto, więc zainteresować się modelami oferującymi 8 GB pamięci RAM.
 
Na dane użytkownika mamy do wyboru dysk SSD o pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB.
 
Jak wiemy do standardowej pracy wystarczy nam procesor i5, 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane. I w sumie tej konfiguracji trzymajmy się zwiększając ewentualnie miejsce na dane, ponieważ do wersji procesora i5 urządzenie dostaniemy z pasywnym chłodzeniem. Wersje z procesorem i7 posiadają już tylko aktywne chłodzenie, a to przekłada się na obniżoną kulturę pracy poprzez głośność wentylatorów. Dodatkowo bardziej wydajne podzespoły nie dość, że podwyższają cenę samego urządzenia to jeszcze negatywnie wpływają na czas pracy na baterii.
 
Uważam, że warto zainteresować się tabletem Surface Pro. Wykorzystamy go do pracy jak i do rozrywki. Mimo wysokiej ceny otrzymujemy urządzenie, które pozwoli nam zastąpić klasyczny komputer stacjonarny lub ciężki i duży laptop.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *