Elektronika Komputery News

Lenovo ThinkPad X1 Extreme – bezkompromisowy towarzysz życia – TechBox

Lenovo Thinkpad X1 Extreme to jeden z tych laptopów, który będzie chciał mieć dosłownie każdy i każdemu będzie odpowiadał w 100%. Jest to urządzenie, dla którego słowo ,,kompromis” nie istnieje.
 
Konsumenci szukają urządzenia o jak największej mocy obliczeniowej, jak najlepszych wrażeń dźwiękowych z głośników oraz dobrej, jakości ekranu. Firmy oczekują natomiast niezawodności, prostoty użytkowania i przede wszystkich bezpieczeństwa. To wszystko potrafi zapewnić Thinkpad X1 Extreme.
 
Urządzenie zamknięto w obudowie 15 – calowej wykonanej z włókna węglowego, przez co jego masa wynosi 1,7 kg, a grubość 1,87 cm. Nic nie było w tym spektakularnego gdyby nie fakt, że w takiej obudowie zamknięto podzespoły, na których pracują graficy, filmowcy czy programiści z całego świata.
 
Na pokładzie znajdziemy sześciordzeniowy procesor Intel Core i7 oraz i9. Do tego możemy dorzucić maksymalnie 64 GB pamięci operacyjnej RAM pracującej na szynie 2666 mHZ oraz dwa miejsca na dysk SSD o łącznej pojemności 2 TB. Dyski możemy połączyć w układ RAID 0 lub RAID 1.
 
Za wrażenia graficzne odpowiada karta Nvidia GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB VRAM.
 
Dodatkowo całe urządzenie nie dość, że jest ultra-mobilne to jeszcze obudowa odporna jest na upadek, ekstremalne temperatury czy kontakt z wodą. Wszystkie tortury są dozwolone, a jak wiemy seria Thinkpad podczas procesu produkcyjnego jest poddawana bardzo wymagającym testom.
 
Lenovo Thinkpad X1 Extreme to maszyna do zadań specjalnych, która zadowoli każdego, najbardziej wymagającego użytkownika, a do tego bateria zapewni nam realny czas pracy wynoszący od 10 do nawet 13 godzin pracy z dala od gniazda elektrycznego.
 
Do wyboru mamy dwa rodzaje matrycy:
 
– matową – pracującą w rozdzielczości Full HD,
 
– dotykową – błyszczącą, pracującą w rozdzielczości 4K.
 
Klawiatura i touchpad to mistrzostwo w wykonaniu Lenovo. Idealny skok, sztywno osadzone klawisze, a do tego gładzik obsługiwany przez sterownik Windows Precision – to wszystko sprawia, że trudno jest oderwać się od tej maszyny, a praca na Thinkpad X1 Extreme to istna przyjemność.
 
Na pokładzie znajdziemy też niezły szereg portów: 2x USB-A, 2x USB-C, Thunderbolt 3, HDMI, gniazdo słuchawkowe oraz gniazdo zasilania. Gniazdo zasilania producenta jest dostarczyć więcej prądu niż stosowane powszechnie gniazdo Thunderbolt.
 
Kompaktowy zasilacz oraz możliwość dokupienia specjalnej stacji dokującej to tylko wisienka na torcie…
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *