Aplikacje Internet News

Messenger Kids – Messenger dla dzieci pod kontrolą rodziców

Facebook postanowił wyjść naprzeciw rodzicom, których dzieci chcą posiadać popularny komunikator Messenger. Dzięki tej aplikacji rodzice mają pełną kontrolę nad dzieckiem, które w ten sposób może nauczyć się korzystania z nowych technologii i bezpiecznie wejść w świat wirtualny.

 
Messenger Kids tak naprawdę wiele nie odbiega od normalnej pełnoprawnej wersji Messengera jednak jest bardzo ważna funkcja, która wyróżnia tę wersję komunikatora. Jest ona wzbogacona o całą gamę narzędzi kontroli rodzicielskiej. Co ciekawe nasza pociecha nie musi posiadać konta na portalu społecznościowym, wystarczy, że konto posiada rodzic. Na początku to rodzić autoryzuje dostęp swoim kontem i zakłada osobne konto swojemu dzieciakowi, ale co ważne konto nieletniego nie będzie pojawiało się w wynikach wyszukiwania.
 

CNN Money

 
Kolejnym bezpiecznym narzędziem jest proces dodawania kontaktów. Zrobi to oczywiście tylko rodzić za pomocą portalu Facebook. Jeżeli jednak nieletni będzie chciał dodać swojego kolegę lub koleżankę mogą to zrobić opiekunowie prawni, jeżeli w gronie znajomych na Facebooku posiadają rodziców owego kolegi czy koleżanki.
 
Jak widzimy Messenger Kids podlega całkowitej kontroli rodzicielskiej. Obecnie aplikacja dostępna jest tylko w USA i tylko na systemy iOS, ale twórcy obiecują, że komunikator jeszcze w tym miesiącu powstanie na system Android i będzie dostępny m.in. w Polsce.
 
Źródło: techrunch.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *