Internet News

Menadżer kart płatniczych w przeglądarkach

Trwają prace nad nowym rozwiązaniem Payment Request API, czyli interfejsie zaimplementowanym w przeglądarki internetowe pozwalające na dokonywanie płatności za zakupy w sieci. Nowa metoda płatności dostępna jest na przeglądarki w wersji desktopowej i mobilnej, a to wszystko dzięki powiązaniu z kontem Microsoft Wallet.

 
W praktyce oznacza to płatność za zakupy jednym kliknięciem, ponieważ dane karty oraz adresy dostaw będą przechowywane podobnie do przechowywania haseł i danych logowania do witryn. Jest to niespotykane dotąd rozwiązanie i odpowiedzialność za połączenia z serwisami obsługujące karty spadnie bezpośrednio za przeglądarki.
 

 
Cały proces transakcyjny kontrolowany jest w pełni przez przeglądarkę, co z jednej strony ułatwia płatności i podnosi szybkość finalizacji wszystkich płatności, a z drugiej strony staje się realnym zagrożeniem dla prywatności i bezpieczeństwa naszych danych. Twórcy przeglądarek zapewne nie pogardzą anonimowymi statystykami dotyczących częstotliwości wykonywanych przez nas zakupów.
 
Czy nowa metoda płatności przypadnie Polakom do gustu? Rozwiązanie już zostało wprowadzone w przeglądarce Edge i Google Chrome.
 
Źródło: msn.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *