Internet News

MEGA Privacy – nowy dysk w chmurze

Użytkownicy, którzy, na co dzień korzystają z dysków w chmurze i oczekują dużej pojemności w darmowym wariancie powinni zainteresować się nowym konkurentem dla Dysk Google, DropBox i Onedrive – usługą MEGA.
 
MEGA to nic innego jak nowa usługa dysku wirtualnego dostępnego przez Internet, ale bardzo dobrze zabezpieczona i w wysokim stopniu dbająca o prywatność użytkownika. W darmowym planie do dyspozycji otrzymujemy 50 GB, a za dopłatą 10 dolarów możemy zwiększyć przestrzeń aż do 1 TB. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia klucz, który jest wyłącznie po stronie klienta, a administratorzy nie mają dostępu do danych. Dzięki szyfrowaniu danych nie ma możliwości odzyskania hasła, jeżeli użytkownik go zapomni, a nie posiada kopii klucza. Wówczas następuje trwała utrata dostępu do danych.
 

keywordsuggest.org

 
Dedykowana aplikacja dostępna w Sklepie Windows pozwala na zarządzanie plikami, dzięki tej funkcji mamy możliwość wysyłania i pobierania danych z serwera, katalogowania i przeglądania naszych plików na wirtualnym dysku.
 
Usługa oferuje również bezpieczne udostępnianie plików z kluczem, przez co mamy pewność, że plik nie dostanie się w niepowołane ręce, a wersja PRO pozwala dodatkowo ustawić datę wygaśnięcia linku.
 
Wirtualną przestrzeń dyskową możemy maksymalnie poszerzyć do 8 TB przy 16 TB miesięcznego transferu.
 
Źródło: microsoft.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *