News

Masz Samsunga Galaxy S7 lub S7 Edge? Sprawdź czy grzechocze

Sprawne smartfony często tylko z pozoru wydają się sprawne. Jak się okazuje wystarczy potrząsnąć telefonem aby poznać różne objawy telefonów. Na szczęście ten zdiagnozowany przez naszego czytelnika w modelu Samsung Galaxy S7 / S7 Edge daje nam dodatkową „funkcje” w postaci grzechotki.

 

Gdy najnowsze smartfony trafią po premierze do swoich pierwszych klientów często od razu są poddawane różnym próbom. Oprócz crash testów youtuberzy sprawdzają też wodoodporność, a nawet wytrzymałość na wszelkie narzędzia. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że jego flagowy model Galaxy S7 grzechocze. Nasza redakcja postanowiła sprawdzić ten trop i faktycznie możemy potwierdzić, że przy potrząsaniu Galaxy S7 lub S7 Edge w telefonie coś grzechocze. Już w tym miejscu wszystkich uspokajam, ponieważ jest to tylko cała optyka (soczewka/ewentualnie cały moduł kamery), która przy potrząsaniu stuka delikatnie o ramki w miejscu gdzie jest zamontowana.

Kamera S7 lub S7 Edge /fot.samsung.com
Kamera S7 lub S7 Edge /fot.samsung.com

Na tą przypadłość cierpi wiele smartfonów, nie tylko firmy Samsung. W przypadku iPhone 5 i 5s również mieliśmy taki sam objaw. Dźwięk przemieszczającej się soczewki nie jest wadą i nie podlega naprawie gwarancyjnej, a jeśli bardzo wam to przeszkadza to wystarczy nie potrząsać telefonem. Ta przypadłość nie wpływa na działanie telefonu, czy modułu kamery. Sprawdziliście już swoje smartfony? Podzielcie się wynikami w komentarzach.

Źródło: opracowanie własne, info.Reki

2 KOMENTARZE

  1. Mój 7edge.. oj tak, chodzi optyka, oj chodzi 🙂 pytanie jak to wpłynie w dłuższym czasie na przecieranie się soczewek – myślę że sporo osób, tak samo jak ja zakupiło właśnie ten sprzęt… Czas wszystko zweryfikuje więc grzechoczmy radośnie 🙂

    • Bardzo dobre pytanie zadałeś Grzegorz, wydaje mi się, że producent liczy na klienta, który szybko zmieni smartfona i nie będzie użytkował S7/S7 Edge przez 2 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *