News Telefony

Leżący sam siebie kopie? HTC kończy z tanimi smartfonami

HTC oświadczyło, że rezygnuje z produkcji low i mid-endowych słuchawek. Firma skupi się na górnej półce urządzeń.

 

HTC od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi. Kolejne wyniki nie napawają optymizmem, a firma szuka powodu słabej sprzedaży. Podobno mają być to słuchawki z niskiej i średniej półki cenowej, które nie różnią się niczym szczególnym od siebie (chociażby Desire 530, bliźniaczo podobny do 625 oraz ewenement – killkumiesięczny 10 Lifestyle z trzyletnim Snapdragonem 400).

HTC 10 Lifestyle

Firma na 2017 rok planuje 7 nowych urządzeń. Wśród nich znajdą się U Ultra i U Play. Na horyzoncie widać również urządzenie ze Snapdragonem 835 na pokładzie. HTC informuje również, że obecni właściciele tańszych telefonów nie zostaną pozbawieni wsparcia.

Jak można ocenić decyzję giganta? Postawienie na flagowe smartfony, na których można zarobić więcej, ma być kluczem do podreperowania budżetu firmy. Kto jednak będzie chciał je kupować? Tacy gracze jak Huawei i Xiaomi zawdzięczają swoją pozycję konkurencyjnej cenie, zaś z typowej marży zarabia Apple. Jednak czy HTC jest Androidowym Apple’m? Można tak powiedzieć, bo Google Pixel to owoc współpracy właściciela systemu z firmą. Jednak tylko rynek może to zweryfikować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *