Komputery News

Lenovo zapowiada nowe laptopy z serii ThinkPad

Chociaż dopiero za kilka dni szykuje nam się wysyp nowości w związku z targami CES 2017, Lenovo już teraz postanowiło podzielić się z nami swoimi nowymi produktami. Na rynek wejdzie aż 9 modeli nowego ThinkPada.

 

ThinkPady zna pewnie wiele osób, które są obeznane w temacie biznesowych laptopów. Ta elitarna seria, zapoczątkowana w 1992 roku przez koncern IBM, posiada swoją własną niszę na rynku korporacyjnych notebooków. Cechami wyróżniającymi tę linię są solidne konstrukcje (wykonywane często ze stopów magnezu oraz z włókna szklanego), dobre konfiguracje oraz bardzo bogate wyposażenie.

Lenovo przed targami CES 2017 postanowiło zaprezentować nowe modele z tej „elitarnej serii”. Wśród nich są modele z matrycą 4K, mocną konfiguracją sprzętową, obracalnym, dotykowym ekranem oraz niesamowicie mocną baterią.

ThinkPad 13

ThinkPad 13 to jeden z najtańszych przedstawicieli serii. Ma on oferować jak najlepszy stosunek ceny do jakości. Przeznaczony ma być do osób, które posiadają ograniczony budżet na laptopa, a chcą urządzenia niezawodnego. Lenovo gwarantuje, że pomimo niskiej jak na ThinkPady ceny, będziemy się czuć, jakbyśmy obcowali z normalnym przedstawicielem serii.

fot. blog.lenovo.com

Konfiguracja prezentuje się następująco:

  • Najnowszy procesor Intel Core i3/i5/i7
  • Do 32 GB pamięci RAM DDR4
  • Dysk SSD na PCI-E M.2 o pojemności do 512 GB
  • Dotykową matrycę IPS FullHD o przekątnej 13.3 cala

Ceny mają zaczynać się od 674 dolarów.

ThinkPad Yoga 370

fot. blog.lenovo.com

Lenovo nie zaniedbuje segmentu urządzeń 2w1, oferując nowy model Yogi, mający być łatą między 12-calową serią 200 oraz 14-calową serią 400. Yoga 370 może pochwalić się matrycą FullHD w rozmiarze 13.3 cala, wagą 1,45 kg oraz baterią, która ma wytrzymać około 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Nową Yogę ujrzymy najprawdopodobniej w marcu, zaś jej cena oscylować ma wokół 1264 dolarów.

ThinkPad X270

Spośród wszystkich nowych modeli ten najbardziej przyciągnął moją uwagę. Prezentuje się on dość standardowo – od 4 do 16 GB pamięci RAM, dysk twardy 2 TB albo SSD 512 GB, matryca o przekątnej 12.5 cala i… bateria, która według Lenovo potrafi wytrzymać nawet 21,5 godziny pracy na baterii. W końcu nie bez powodu jest taki gruby.

fot. blog.lenovo.com

Czy rzeczywiście ten model będzie w stanie zapewnić nam prawie dobę pracy bez ładowania? Jeśli tak, to z pewnością będziemy mieli do czynienia z naprawdę mobilnym, biznesowym urządzeniem. Cena ma zaczynać się od 909 dolarów.

ThinkPad seria T

fot. blog.lenovo.com

Odświeżenia doczekała się też korporacyjna linia ThinkPadów. Zaprezentowano łącznie cztery nowe modele:

  • T470s/T470 – ultrabooki, przeznaczone dla ludzi, którzy jednocześnie potrzebują wydajności oraz lekkości, cena od 914 dolarów, dostępne w lutym 2017 roku
  • T470p – wyposażony w najnowsze procesory Intel Core siódmej generacji oraz do 32 GB pamięci RAM, cena od 1049 dolarów, dostępne w marcu 2017 roku
  • T570 – cechą wyróżniającą tego modelu będzie dostępność matrycy IPS o rozdzielczości 4K, cena od 909 dolarów, dostępne w marcu 2017 roku

ThinkPad seria L

fot. blog.lenovo.com

Laptopy z serii L to modele przeznaczone na rynek konsumencki. Modele L470 (14-calowy) i L570 (15-calowy), mają posiadać mnogość możliwości konfiguracji i personalizacji pod względem oferowanych funkcji. Cena od 779 dolarów, dostępne w marcu 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *