News

Lenovo Tech World prezentuje składane urządzenia zginając (dosłownie) ekran

Najnowsze technologie przekraczają właśnie próg słowa „niemożliwe”. CPlus i Folio to najnowsze urządzenia od Lenovo, które możemy zgiąć nie martwiąc się o ekran. Nowe prototypy pokazują nam jak zaawansowana jest mobilna technologia, którą nieustannie rządzą Chińczycy.

 

Samsung cały czas pracuje nad elastycznym smartfonem, a tym czasem firma Lenovo na swoich najnowszych targach Tech World przedstawiła pierwszy na świecie smartfon, który możemy zgiąć jednocześnie zakładając go na nadgarstek. Widzieliśmy już różne projekty, przecieki w sieci, a tym czasem ten nowoczesny telefon CPlus zaskoczył wszystkich. Od dłuższego czasu rynek mobilny stał się niczym wybieg dla modelek, gdzie producenci prezentują nam nie tylko nowe technologie, ale również i modę wśród mobilnych smartfonów, czy też tabletów, a ostatnim czasem nawet smartwatchy i smartbandów. CPlus od Lenovo wyposażone jest w elastyczny ekran o przekątnej 4,26 cala, pracuje pod kontrolą systemu Android. Smartfon został pokazany w 12 wariantach kolorystycznych obudowy. Jest to jak na razie jedyny prototyp na rynku.

Powyższy filmik prezentuje nam jak dokładnie możemy złożyć i rozłożyć CPlus. Cała konferencja oczywiście nie opierała się tylko na jednym urządzeniu, jednak z całą pewnością możemy nadać jej nazwę „zgięte ekrany”. Drugim ciekawym produktem jakim zobaczyliśmy na Lenovo Tech World jest Folio, czyli tableto-smartfon i to w dosłownym znaczeniu. Główną zaletą tego urządzenia jest możliwość złożenia go na pół, po czym skorzystanie z niego jak ze zwykłego smartfona. Nie możliwe?

Chińskie firmy technologiczne dominują na rynku i wyraźnie dają nam do zrozumienia, że to jeszcze nie koniec. Lenovo Folio oraz CPlus to dwa prototypy i przedsmak oficjalnych premier, które najprawdopodobniej zostaną zapowiedziane na targi CES w styczniu 2017 lub MWC okolice lutego 2017.

Źródło: Youtube – Lenovo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *