Internet News

Księżycowa sieć LTE

Łączność na świecie w tych czasach to normalna sprawa. Większość ludzi potrafi być online bez przerwy. Jednak zaskakująca jest sprawa powstania księżycowej sieci LTE. Po co nam łączność na księżycu? Jaki to ma mieć wpływ na nasze „ziemskie sprawy”? Nokia, Vodafone, PTScientist oraz Audi – współpraca tych firm pozwoli na stworzenie pierwszej pozaziemskiej sieci 4G/LTE.
 
Na terenie Polski wciąż są miejsca, do których niestety nie dociera sieć 4G/LTE. Śmiesznym może się okazać, że na ten moment trwają prace, których celem jest szybka łączność, ale na…Księżycu! Pięćdziesiąt lat po pierwszym lądowaniu na powierzchni satelity Ziemi ma zostać podłączona tam sieć 4G/LTE.
 
Ten cel obrały sobie cztery wyżej wymienione firmy. Nokia stworzy odpowiedni sprzęt sieciowy klasy kosmicznej, Vodafone będzie odpowiedzialna za technologię łączności, PTScientist i Audi mają powód  dzięki któremu cały projekt ma sens.
 
Na Księżyc wybierają się firmy PTScientist oraz Audi, a właściwie ich czterokołowe łaziki. Dzięki łączności 4G/LTE na Ziemi mają  być serwowane zdjęcia i filmy w jakości HD. Pojazd ma za zadanie przesłać dane do stacji bazowej, a następnie z niej zostaną przekazane do naziemnego odbiornika w Berlinie. Bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się transmisje na żywo.
 
„Ta misja pomoże w tworzeniu kosmicznych technologii przetwarzania i przechowywania danych. Pomoże też w rozwoju infrastruktury komunikacyjnej dla przemysłu i naukowców na potrzeby prowadzenia badań księżycowych”  – mówi Marcus Weldon od Nokii.
 
Nie zostaje nic innego jak tylko czekać na pierwsze informacje oraz transmisję na żywo. Bardzo trafnie zauważył Weldon taki rodzaj łączności może zostać wykorzystany w innych projektach.
 
Źródło: neowin.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *