News Telefony

Komornik zagląda do naszych telefonów

Krajowa Rada Komornicza ostrzega wszystkich posiadaczy smartfonów przed wirusem typu ,,ransomware”, który został nazwany ,,Elektroniczny Androidowy Komornik”. Wirus żąda od nas zapłacenia grzywny na rzecz Krajowej Rady Komorniczej za odblokowanie dostępu do telefonu.

 
Smartfony towarzyszą nam każdego dnia, stały się naszymi osobistymi komputerami do komunikowania się ze światem nic, więc dziwnego, że zainteresowali się nimi przestępcy.
 
Schemat działania wirusa ransomware jest prosty. Użytkownik nieświadomie instaluje zarażoną aplikację na swój telefon. Następnie aplikacja szyfruje nasze dane i wyświetla komunikat o potrzebie zapłacenia potencjalnego okupu, aby odzyskać dostęp do naszego telefonu.
 

 
Elektroniczny Androidowy Komornik to nowy wirus, który podszywa się pod polski organ egzekutorów. Krajowa Rada Komornicza wydała oficjalne ostrzeżenie przed przestępczą działalnością hackerską. Blokowanie dostępu do telefonu i żądanie okupy jest nielegalne, a komornicy nie mają żadnych podstaw prawnych, aby takie blokady nakładać na nasze telefony.
 
Aby uchronić się przed wirusem warto instalować aplikacje z legalnych źródeł, a każdą próbę wyłudzania pieniędzy w zamian za dostęp do telefonu należy zgłosić organom ścigania – Policji.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *