News

Kiedy warto wybrać zamienniki (ciekawe modele na przykładzie Sigmy, Tamrona i Samyanga)

Producenci wspierają swoje aparaty oryginalnymi obiektywami, ale czy wiesz, że oprócz rozwiązań systemowych istnieje też wiele wartych polecenia zamienników. Takie modele są często dostępne w niższych cenach, a przy tym oferują wciąż świetną jakość optyczną, wydajne ustawianie ostrości czy skuteczną stabilizację obrazu. W tym artykule znajdziesz 3 ciekawe obiektywy Sigma, Tamron i Samyang, które są dobrą alternatywną dla oryginalny instrumentów optycznych.

Sigma A 105 mm f/1.4 DG HSM

W ofercie obiektywów Sigma seria Art stanowi klasę premium, która wyróżnia się zaawansowaną konstrukcją optyczną gwarantującą doskonałą rozdzielczość obrazu i minimalizowanie wad optycznych. Ciekawego reprezentanta tej linii stanowi stałoogniskowy obiektyw do fotografii portretowej Sigma A 105 mm f/1.4 DG HSM. Ma on parametry, które sprawiają, że to idealna portretówka. Może być też fajnym uzupełnieniem w fotografii sportowej. Ogniskową 105 mm i duży otwór przysłony f/1.4 dopełnia 9-listkowa przysłona, zapewniająca plastyczny i naturalnie wyglądający efekt bokeh.

Ten obiektyw stałoogniskowy umożliwia łączenie fotografii i wideo, gdyż zastosowano w nim ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor), który działa niemal bezgłośnie. Pozwala także na doostrzanie bez konieczności włączania trybu MF, co daje dużą swobodę podczas tworzenia intymnych portretów.

Samyang AF 24-70mm 2.8

Uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy jest przydatny w wielu dziedzinach fotografii i cieszy się niesłabnącą popularnością, stąd nic dziwnego, że każdy producent obiektywów chce mieć taki model w swojej ofercie. Nie inaczej jest w przypadku Samyanga, który oferuje wszechstronny zoom do fotografii reporterskiej Samyang AF 24-70mm 2.8. Nadaje się on zarówno do pełnej klatki, jak i aparatów z matrycą APS-C.

Podobnie jak obiektyw Sigmy model ten doskonale sprawdza się podczas filmowania. Posiada takie funkcje jak Cinematic Video AF, która umożliwia kontrolę prędkości ogniskowania czy zapewnia kompatybilność z akcesoriami Cine Kit, takimi jak system Follow Focus itp. Jest to więc tani obiektyw, który sprawdzi się w fotografii reportażowej czy ślubnej i umożliwi jednocześnie nakręcenie rozbudowanego wideo. Świetnie nada się także do codziennego fotografowania czy w każdym innym rodzaju fotografii, gdzie potrzebny jest uniwersalny zoom.

Tamron 20 mm f/2.8 Di III OSD M1:2

Kolejna propozycja to obiektyw do fotografii krajobrazowej Tamron 20 mm f/2.8 Di III OSD M1:2, który posiada skalę odwzorowania 1:2. Nie jest to co prawda model stricte do fotografii makro, ale umożliwia wykonywanie zdjęć zbliżeniowych, co świetnie uzupełni pejzaże czy ułatwi wykonywanie ujęć produktowych. Takie parametry i szeroki kąt widzenia umożliwiają tworzenie wieloplanowych kompozycji. Jasny obiektyw f/2.8 sprawdzi się w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ten kompaktowy obiektyw waży zaledwie 220 g. Stanowi więc świetnie uzupełnienie aparatów bezlusterkowych i doskonale sprawdzi się w fotografii podróżniczej. System ustawiania ostrości działa w oparciu o ultra cichy silnik OSD, który zachowuje kompatybilność z funkcjami Fast Hybrid AF czy Eye AF dostępnymi w systemie Sony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *