Internet News

Kantor internetowy – czy to się opłaca?

Z pewnością choć raz spotkaliście się z koniecznością wymiany waluty. Niezależnie od tego czy po prostu planowaliście zagraniczne wakacje, czy może macie kredyt w obcej walucie do spłaty. Ja czasami lubię robić zakupy za granicą, ale opłaty za przewalutowanie z karty moim zdaniem strasznie urosły. Każdy z nas na takiej wymianie chciałby po prostu stracić jak najmniej. Właśnie dlatego postanowiłam tych oszczędności poszukać.

Wymiana walut tak naprawdę może być bardzo prosta, po prostu sami sobie ją komplikujemy. Większość z nas zwyczajnie wypłaca gotówkę, następnie udaje się do stacjonarnego kantoru i załatwia sprawę. Często decydujemy się też na skorzystanie z usług banku, w którym mamy swoje konto. Jednak obie te opcje z pewnością nie są najbardziej opłacalne. Szukając rozwiązania w internecie na to jak zaoszczędzić na wymianie walut trafiłam na informację o kantorach internetowych i porównałam ich oferty.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Odkąd kantory internetowe działają w Polsce nie doszło do żadnych niepokojących przypadków. Oczywiście każdy rodzaj usług finansowych może wiązać się z ryzykiem nieuczciwych operatorów, awarii lub wypadków losowych. Jeśli jednak decydujemy się na korzystanie z tych sprawdzonych firm możemy czuć się bezpieczniej. W końcu korzystając z tradycyjnego kantoru możemy być narażeni na kradzież w drodze do punktu wymiany walut, możemy dostać fałszywki lub trafić na pomyłkę kasjera, który nie prawidłowo wyda pieniądze.

Czy na wymianie w kantorach internetowych da się zaoszczędzić?

Przykładowo sprawdziłam obecny kurs euro, a następnie porównałam ile kosztowałaby mnie wymiana w kantorze internetowym oraz 2 bankach. Przyjmijmy, że chce kupić 1000 EUR. Na potrzeby testu porównam mój bank oraz inny z najbardziej korzystną ofertą.

Bank A – Kurs zakupu w moim banku wynosi teraz  4,5093. Oznacza to, że za 1000 RUE musiałabym zapłacić 4509,30 zł.

Bank B –  Kurs wymiany z najkorzystniejszej bankowej oferty wynosi 4,4652. Czyli za 1000 EUR musiałabym zapłacić 4465,20zł.
Kantor Internetowy – Dla porównania kurs wymiany w kantorze internetowym rkantor wynosi 4,3171. Koszt zakupu 1000 EUR wyniósłby mnie 4317,10 zł.

Podsumowując

Czy da się zaoszczędzić na wymianie w kantorze internetowym? Tak i to sporo. W porównaniu oferty rkantor do mojego banku byłaby to jednorazowa oszczędność w kwocie 177,30 zł. W porównaniu do najkorzystniejszej oferty banku byłaby to oszczędność 148,10 zł.  Warto pamiętać jednak, że korzystając z kantorów online możemy zaoszczędzić jeszcze więcej. Kantory proponują różne okresowe oferty lub zbieranie punktów, które pozwalają na obniżenie spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i kupna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *