Artykuły News Poradniki

Jaki wybrać powerbank?

Nowe smartfony zawierają dużą ilość funkcji oraz coraz większe ekrany. Podczas słonecznych dni szczególnie w okresie letnim, aby komfortowo użytkować telefon wyświetlacz musi być niemal podświetlony na najwyższej jasności przez cały dzień co, wiąże się z zużywaniem energii baterii w zatrważająco szybkim tempie. Dzisiaj przedstawię Wam rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne wśród społeczeństwa – Powerbanki. Ale czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego powerbanka dla naszych potrzeb? Jak dobrać odpowiednią pojemność?

 
Zacznijmy jednak od wyboru odpowiedniej jakości obudowy. Nigdy nie wiemy w jakich warunkach przyjdzie nam korzystać z ładowania powerbankiem, dlatego ważne jest aby dobrać odpowiednią obudowę, która skutecznie ochroni ogniwa akumulatora przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Przenośne baterie najczęściej wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego lub metalu. Decydując się na zakup z myślą, aby korzystać z niego przez kilka lat warto zainwestować w sprzęt o wzmacnianej obudowie lub wykonanej z gumy. Warto spojrzeć również na wodo- i pyłoszczelność, która pozwoli nam na bezproblemowe korzystanie z powerbanku na piaszczystej plaży, czy w deszczowy dzień. Droższe modele pozwalają również na pracę pod wodą jednak należy pamiętać, że nawet, jeśli powerbank może pracować pod wodą o tyle nie każdy telefon jest wodoszczelny – jednak uważam to za sytuację bardzo ekstremalną.
 

ski-rental-verbier.com

 
Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia warto spojrzeć ile portów oferuje przenośna bateria. Im więcej tym lepiej, ponieważ jednocześnie możemy ładować dwa lub więcej urządzeń. Obecnie warto już rozglądać się nad obecnością portów USB typu C, ponieważ za niedługo to one przejmą władzę nad microUSB.
 
clasohlson.com

 
Pojemność kwestią kluczową…, jeżeli zależy nam nad kompaktowością bryły musimy rozglądać się za akumulatorem do pojemności 10.000 mAh, który pozwoli nam na naładowanie smartfona przynajmniej trzy razy. Większe pojemności akumulatorów automatycznie powiększają rozmiary powerbanka, ale jeżeli zamierzamy nosić je w plecaku lub np. w damskiej torebce, w której zawsze znajdzie się miejsce warto rozglądać się już za wielkościami ok 20.000 mAh.
 
yechfresh.com

 
Technologia szybkiego ładowania to super opcja dla osób posiadających nowsze sprzęty, które wspierają tą technologię. To rozwiązanie pozwala na przekazywaniu prądu o napięciu do 2,1 A, a to pozwala na naładowanie telefonu w ciągu kilkudziesięciu minut. Popularnymi rozwiązaniami są m.in. QuickCharge lub Huawei Supercharge. Wybierając technologię szybkiego ładowania warto rozejrzeć się za powerbankiem oferującym technologię IQ Charging, ponieważ jest ona uniwersalna i współpracuje z każdą inną technologią. Jeśli jednak powerbank i nasz telefon posiadają tę samą funkcję szybkiego ładowania to będzie to również dobry wybór.
 
kryzysowo.com

 
Dodatkowe funkcje, – co szukać, a czego unikać? Warto szukać funkcjonalnych dodatków takich jak np. latarka, czy zintengrowany przewód do ładowania dzięki tym rozwiązaniom nigdy nie zapomnimy kabelka od ładowarki czy też oświetlimy sobie drogę do domu. Unikajmy jednak paneli solarnych one nie naładują akumulatora powerbanku, ponieważ ich powierzchnia jest zbyt mała, a obecność paneli dodatkowo osłabia konstrukcję obudowy.
 
gadzetysamochodowe.pl

 
Podsumowując wybierajmy kompaktowe do 10.000 mAh pojemności powerbanki lub takie, które zamierzamy schować i nosić w torebkach powyżej 10.000 mAh, wybierajmy praktyczne dodatki takie jak np. latarka czy zintegrowany przewód oraz dużą ilość złącz – pozwala to na uniwersalną funkcjonalność powerbanku, który możemy używać do kilku różnych telefonów od różnych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *