News Serwis Telefony

Jak wymienić wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy A7 2018?

Wymiana wyświetlacza w telefonie to cenna umiejętność. Jedni potrafią ją wykonać samodzielnie, a inny szukają pomocy w różnych źródłach. Dziś zaprezentujemy Wam, jak poradzić sobie z wymianą wyświetlacza w telefonie  SM-A750 Dual SIM.

 

Naszą naprawę zaczniemy od skompletowania wszystkich potrzebnych narządzi oraz części. W pierwszej kolejności będziemy potrzebować opalarki lub suszarki do włosów, cienkich openerów, kostki do gitary, śrubokręta z grotem krzyżowym, pęsety oraz specjalnego otwieraka serwisowego z płaskim zakończeniem.

Zestaw do wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Do zakończenia demontażu będziemy musieli pamiętać o alkoholu izopropylowym oraz nowym wyświetlaczu wraz ze specjalnym stickerem umożliwiającym sklejenie wyświetlacza z korpusem. Z dostarczanie zdjęć do dzisiejszego poradnika, chciałbym podziękować firmie SmartSerwis24.

Demontaż pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Działanie demontujące klapkę baterii jest dokładnie takie same, jak w przypadku większości zabudowanych telefonów komórkowych na rynku. Rozpoczyna się od podgrzania suszarką pokrywy tak, aby klej trzymający całość był słabszy i łatwiejszy do oddzielenia. Podgrzewając klapkę pamiętajmy, aby ciepło rozprowadzać równomiernie po całej długości. Zbyt długie zgrzewanie jednego miejsca, może spowodować stopienie wewnętrznych elementów.

Podgrzewanie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Jeśli dobrze zgrzejemy całość, będziemy mogli w szybki sposób przejść do dalszego działania, czyli wsunięcia cienkiego plastikowego openera do wybranej szczelny między klapką, a korpusem. W sytuacji braku takiej szczeliny, możemy użyć delikatnie ostrego i cieniutkiego skalpela/żyletki lub przyssawki do szyby tworząc szczelinę. Często jednak wystarczą same cieniutkie openery lub kostki.

Wsunięcie cienkiego openera pod pokrywę baterii w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Kostkę lub obecne narzędzie staramy się sukcesywnie przesuwać dookoła całego urządzenia. Robimy to powoli oraz spokojnie. W sytuacji, gdy przesuwając narzędzie napotykamy opory musimy ponownie podgrzać miejsce tak, aby później nasz opener mógł spokojnie „przeciąć” osłabiony klej. Jeśli uda się nam poprzecinać cały klej, po kilku chwilach będziemy mogli swobodnie podnieć cała klapkę.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

W modelu Samsung Galaxy A7 2018 na szczęście nie będziemy musieli uważać na wszelkiego rodzaju taśmy łączące płytę główną z klapką baterii. Całość możemy swobodnie podnieść oraz zdemontować i odłożyć na bok.

Samsung Galaxy A7 2018 bez pokrywy baterii

W taki oto sposób możemy przejść do dalszych czynności. Naszym oczom od razu ukazuje się korpus oraz wewnętrzne taśmy. Widzimy też baterię oraz taśmę LCD, która przechodzi bezpośrednio nad akumulatorem Samsunga Galaxy A7 2018.

Demontaż korpusu w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Na przeszkodzie do zdjęcia korpusu stoi nam, aż 15 śrubek, które musimy odkręcić, aby móc przejść dalej. Używamy do tego śrubokręta z grotem krzyżowym. W sytuacji, gdybyście nie chcieli odkręcać ich manualnie, zawsze możecie skorzystać z automatycznego śrubokręta w postaci małej wkrętarki.

Samsung Galaxy A7 2018 wykręcanie śrubek

W następnej kolejności musimy koniecznie wyciągnąć szufladkę na kartę pamięci/kartę Sim. Ta czynność jest obowiązkowa, ponieważ demontaż korpusu nie będzie możliwy lub spowoduje uszkodzenie całej szufladki.

Wyciąganie szufladki na kartę sim w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Takie działania umożliwią nam oddzielenie korpusu Samsunga Galaxy A7 2018. Abyśmy mogli do tego przystąpić, powinniśmy skorzystać z kostki do gitary, którą staramy się delikatnie odchylić pokrywę z każdej strony. Pamiętajmy, aby nie szarpać się i nie robić nic na siłę, ponieważ w ten sposób może tylko coś uszkodzić.

Oddzielenie korpusu w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Aluminiową pokrywę będziemy mogli po kilku chwilach swobodnie oddzielić od całości. Warto dodać, że przy większości telefonów z rodziny Galaxy A demontaż takiego korpusu wygląda dokładnie tak samo.

Odseparowanie korpusu w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Po kilku chwilach możemy zobaczyć całe wnętrze urządzenia, w tym płytę główną oraz inne podzespoły. Można powiedzieć, że jest to już półmetek naprawy. Dlatego czas rozpocząć bezpośrednią wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018.

Demontaż wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Po zdjęciu korpusu, czas na odłączanie wszystkich konektorów. W pierwszej kolejności przy użyciu dowolnego otwieraka GSM odłączamy baterię. Na szczęście do samej wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 demontaż baterii nie jest wymagany, ale mimo tego musimy odłączyć zasilanie telefonu w postaci baterii.

Odłączanie baterii w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Konektor możemy również odłączy przy pomocy zwykłej kostki, tutaj możemy działać dowolnie. Tuż obok baterii znajdziemy taśmę odpowiadającą za zasilanie, możemy ją zostawić lub odłączyć. Wybór pozostawiam Wam. Czas na odłączenie głównej taśmy (z żółtym konektorem) wyświetlacza, którą będziemy musieli wyciągnąć przez korpus w końcowym etapie.

Odłączanie taśmy wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Tak odłączone taśmy możemy lekko odgiąć, aby przejść bezpośrednio do podgrzania wyświetlacza telefonu Samsung Galaxy A7 2018. Ekran podgrzewamy dokładnie tak samo, jak pokrywę baterii. Używając suszarki (ewentualnie opalarki z większą mocą i mocniejszym nadmuchem) przesuwamy końcówkę urządzenia grzewczego sukcesywnie i równomiernie po całej długości wyświetlacza. Podgrzanie wyświetlacza pozwoli nam rozpocząć podniesienie uszkodzonego ekranu.

Demontaż wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Aby podnieść wyświetlacz, korzystamy z cienkiego openera, którego wsuwamy w pierwszą lepszą szczelinę. Warto zwrócić uwagę, że przy sporych uszkodzeniach wyświetlacza, demontaż możemy rozpocząć od najbardziej uszkodzonego miejsca. Ułatwi nam to podnoszenie wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018. Opener warto przesuwać powoli z każdej strony. Jeśli ekran będzie wymagał podgrzania, ukierunkowujemy ciepłe powietrze na miejsce, które dość mocno trzyma i stawia nam „opór”. Cienkim otwierakiem pracujemy do momentu całkowitego demontażu wyświetlacza.

Odseparowywanie wyświetlacza od korpusu w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Jak możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu po całkowitym podniesieniu ekranu, możemy go swobodnie oddzielić od całego korpusu. Wymaga to również przeprowadzenia taśmy wyświetlacza przez specjalną dziurę, która znajduje się w korpusie urządzenia.

Odtłuszczane korpusu Samsung Galaxy A7 2018 oraz nałożenie nowych stickerów

Usuwanie kleju oraz odtłuszczanie korpusu to bardzo ważne czynności. Nie powinno się zakładać nowego modułu wyświetlacza na nieprzygotowaną powierzchnię. Właśnie dlatego warto wyczyścić dokładnie ramki oraz cały korpus. Do odtłuszczania używamy alkoholu izopropylowego, który idealnie nadaje się do tłustych powierzchni w elektronice.

Czyszczenie korpusu Samsung Galaxy A7 2018 alkoholem izopropylowym

Na tak przygotowany korpus możemy nałożyć nowy klej. W tym przypadku warto skorzystać ze stickerów, które idealnie ułatwią nam sklejanie ekranu. Same stickery są o tyle wygodniejsze, że nie musimy czekać na wyschnięcie kleju położonego bezpośrednio na ramkach. Mamy tutaj dwie taśmy, jedną na środek całego korpusu, a drugą umożliwiającą nam pokrycie klejem ramek.

Założenie stickera na środek korpusu telefonu Samsung Galaxy A7 2018

 

Po zdjęciu folii ochronnej sticker zostawia klej na powierzchni. Oczywiście możecie spróbować również kleju ciekłego, jednak osobiście polecam stickery. Kolejną folię ochronną nakładamy bezpośrednio na całość urządzenia dopasowując ją tak, żebyśmy mogli pokryć ramki urządzenia.

Założenie stickera na ramki telefonu Samsung Galaxy A7 2018

Po zdjęciu folii ochronnej wszystkie powierzchnie oraz elementy są pokryte klejem, dzięki czemu nasze urządzenie jest gotowe do założenia nowego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018.

Nałożenie kleju na ramkę w telefonie Samsung Galaxy A7 2018
Nałożenie kleju na korpus w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Na koniec zostaje nam już tylko zdjąć wszystkie folie. Nie polecam robić tego zaraz po nałożeniu pierwszego stickera. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć „lepką powierzchnię” – która umożliwi nam później połączenie wyświetlacza z całym korpusem telefonu.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

W końcowym etapie naprawy, pozostaje nam już tylko i wyłącznie zamontowanie nowego wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy A7 2018. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności ściągamy folie zabezpieczającą środkową część ekranu, do takich czynności idealnym narzędziem będzie pęseta. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że właśnie na takiej powierzchni często zostawiamy ślady tłustych palców, dlatego wszyscy serwisanci naprawiają smartfony w rękawiczkach antystatycznych nie brudząc dodatkowo wewnętrznych elementów.

Przygotowanie nowego modułu wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy A7 2018

Po „odfoliowaniu” środkowej części modułu wyświetlacza, czas zamontować go w telefonie Samsung Galaxy A7 2018. Aby to wykonać, wystarczy przeprowadzić taśmę wyświetlacza przez specjalny otwór znajdujący się w korpusie urządzenia w okolicy płytki Sub USB.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Po przełożeniu taśmy, wystarczy dopasować ekran przymierzając go prawidłowo do całości. Sądzę, że z tym nie będziecie mieli problemu, jednak należy uważać, aby wszystko było dobrze spasowane. Konieczność ponownego podnoszenia ekranu może wiązać się z uszkodzeniami oraz ponownym zakupem stickerów.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Po złożeniu całość, dociskamy ekran z każdej strony i sprawdzamy czy dobrze przylega, czy nic nie wystaje. Jeśli wszystko jest w porządku możemy przystąpić do składania urządzenia oraz całkowitego zakończenia naprawy telefonu.

Nowy wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy A7 2018

Złożenie Samsunga Galaxy A7 2018 jest naprawdę proste. Wszystko robimy w analogicznej kolejności do demontażu. Każdy element składamy po kolei dokładnie i spokojnie. Na koniec wystarczy tylko skleić pokrywę baterii (klejem płynnym lub również stickerem).

Weryfikacja nowego wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A7 2018

Na sam koniec zostaje nam już tylko i wyłącznie weryfikacja nowego wyświetlacza pod kątem sprawnego działania. W tym celu wpisujemy specjalny kod serwisowy *#0*#, w którym możemy wybrać odpowiednią funkcje do testów naszego nowego wyświetlacza. Jeśli ekran przechodzi testy poprawnie możemy cieszyć się ze sprawnie wykonanej naprawy telefonu Samsung Galaxy A7 2018. Pamiętajcie, że wszystkie czynności przedstawione w poniższym poradniku wykonujecie na własną odpowiedzialność. W razie pytań, piszcie w komentarzach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *