Naprawy Samsung Naprawy telefonów Strona Główna

Jak wygląda wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G?

Telefony komórkowe są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Służą nam do komunikacji, pracy, rozrywki i zarządzania różnymi aspektami naszego życia. Jednak jak każde urządzenie, telefony mogą ulec awarii lub uszkodzeniu. Najczęściej uszkadzanym elementem jest oczywiście wyświetlacz. Jego naprawa nie zawsze jest opłacalna, wszystko zależy od ceny sprzętu oraz amortyzacji sprzętu. Chcąc skorzystać z takiej naprawy powinniśmy udać się do serwisu. Często samodzielna naprawa okazuje się jednak bardzo prosta. Czy właśnie tak będzie wyglądać wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G?

Rodzina smartfonów Galaxy A jest bardzo podobna. Ich konstrukcja wskazuje, że urządzenie można w bardzo łatwy sposób rozłożyć na części pierwsze. W zasadzie do naprawy każdego z tych modeli narzędzia i części, jakich będziemy potrzebować będą dokładnie takie same. Naprawa telefonu Samsung Galaxy A53 5G nie wyróżnia się niczym specjalnym od niższych modeli. Wymiana ekranu również nie powinna sprawić nam problemu. Oczywiście, jeśli nie czujemy się pewni każdy serwis Samsung zapewni nam wsparcie w tym zakresie.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G

Każdą naprawę musimy zacząć od wyłączenia telefonu oraz wyciągnięcia z niego wszelkich kart razem z szufladką. Rozkładając urządzenie bez wykonania powyższych czynności możemy narazić się na dodatkowe koszty. Przechodząc do procesu wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G obracamy telefon na drugą stronę. Jedyną drogą, która umożliwi nam zakończenie naprawy jest oczywiście tył. Po odklejeniu plecków (używając do tego cienkiej kostki do gitary, suszarki do włosów oraz przyssawki do szyby) możemy ją swobodnie odkleić. W modelu A53 5G klapkę możemy podnieść swobodnie. Nie jest ona połączona z żadnymi innymi podzespołami. Tworzywo pokrywy baterii skutkuje tym, że jest ona bardzo elastyczna.

Po zdjęciu całego elementu naszym oczom ukazuje się wnętrze z różnymi podzespołami. W celu rozpoczęcia kolejnego etapu naprawy musimy odkręcić 15 śrubek. Wystarczy nam do tego śrubokręt krzyżakowy. Takie działanie pozwoli nam na zdejmowanie po kolei elementów z całego urządzenia. W pierwszej kolejności zdejmujemy osłonkę z płyty głównej (znajdziemy tam między innymi linię anteny oraz NFC). Element osłonki możemy podważyć paznokciem lub innym nylonowym otwierakiem.

Naszym oczom ukazuje się płyta główna oraz różne inne części (np. kamery, taśmy łączące płytę główną z płytką ładowania), które możemy także zdemontować. Zanim jednak wykonamy te czynności musimy poodłączać wszystkie taśmy, wszystkie elementy. Robimy to przy pomocy nylonowego narzędzia wypinając delikatnie wczepki. Na płycie głównej w górnej prawej części płyty znajdziemy także dwie anteny. Wypinamy je w łatwy sposób podważając do góry.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G

Odłączając wszystko musimy pamiętać, że często płyty główne mogą posiadać jeszcze jedno „zabezpieczenie”. Są to zazwyczaj malutkie śrubki z gwintem krzyżakowym. Nie inaczej jest w przypadku modelu Samsung Galaxy A53 5G. Tutaj również znajdziemy malutką śrubkę, którą wykręcamy i odkładamy bok. Jest ona innego koloru (zwykle czarna) co odróżnia ją od innych śrubek. Dopiero takie działanie zapewnia nam możliwość pełnego demontażu płyty głównej. Ważne, aby przed podniesieniem płyty głównej pamiętać o weryfikacji, czy na początku wyciągnęliśmy szufladkę. Demontaż płyty z szufladką może uszkodzić gniazdo na kartę sim wpędzając nas w znacznie większe koszta.

Płytę możemy delikatnie unieść. Niektórzy przechylają telefon, aby płyta „wypadła”. Nie jest to wskazane działanie, ponieważ płyta może upaść i może dojść do jej uszkodzenia. Podważając PCB starajmy się ją delikatnie podnieść, aby móc swobodnie odłożyć na bok. Można powiedzieć, że w ten sposób wyciągnęliśmy najważniejszy element. Następnym działaniem są wszelkie „operacje” w dolnej części urządzenia. Ważne, aby zwrócić uwagę, że na tym etapie moglibyśmy przeprowadzić wymianę płyty głównej w telefonie Samsung Galaxy A53 5G. Niestety, o ile sam proces wymiany takiej części nie jest skomplikowany, to uwarunkowania prawne w tym przypadku budzą pewne wątpliwości. Prawo mówi o zakazach zmiany numeru seryjnego. To dość istotne, bo sama wymiana płyty i przegranie numeru w serwisie telefonów nie powinna już budzić wątpliwości.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G

Kolejny etap naprawy to przejście w dolną część urządzenia. Tam również zdejmujemy plastikową osłonkę. Ukazuje nam ona płytę ładowania, na której znajdziemy różne podzespoły (między innymi mikrofon, taśmę łączącą płytę główną i wyświetlacz, sensor odcisków palca oraz gniazda anten). Ich demontaż nie różni się niczym od tego, na płycie głównej. Widzimy także, że płytka SUB jest przykręcona na te same śrubki co PCB. Demontaż w takim przypadku będzie również bardzo podobny.

W ostatnim etapie naprawy została nam już tylko bateria oraz moduł wibracji. Musimy jednak pamiętać, że w zależności od wyświetlacza, jaki kupujemy może się na nim znaleźć bateria oraz inne podzespoły. To kwestia dobrania odpowiedniej części, ponieważ Samsung potrafi mieć dostępne takie elementy. Sam akumulator możemy usunąć przy pomocy alkoholu izopropylowego. Wystarczy zadbać, aby płyn dostał się pod baterie. Alkohol wchodząc w reakcje z samoprzylepnymi taśmami zmiękczy go umożliwiając nam swobodne odklejenie akcesorium. Właśnie tak przebiega wymiana baterii w telefonie Samsung Galaxy A53 5G. Sama wymiana nie wymusza na nas wyciągania wszystkich elementów. Wystarczy podnieść tylko pokrywę baterii, wypiąć akumulator z płyty głównej i wyciągnąć go korzystając oczywiście ze wskazanego wyżej alkoholu.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A53 5G – podsumowanie

Naprawa opisywanego modelu nie należy do najtrudniejszych. Od premiery do premiery nowości Samsunga okazuje się, że urządzenia są bardzo podobne. Rozłożenie telefonu wydaje się proste i rzeczywiście takie jest. Nie ma tutaj zaskakujących działań – wszystko jest przemyślane i do przewidzenia. Jak wygląda złożenie telefonu Samsung Galaxy A53 5G? Jest to bardzo proste działanie. Robimy wszystko w odwrotnej kolejności do demontażu nanosząc wszystkie elementy na nowy korpus wyświetlacza. Pamiętajmy, że urządzenie nie zawsze kwalifikuje się do wymiany ekranu. Czasami wystarczy inna forma naprawa: wymiana szybki Samsung Galaxy A53 5G. Takie naprawy trudno przeprowadzić samodzielnie, chociaż jest to możliwe. W razie problemów warto poszukać specjalistów. Każdy wybrany przez nas serwis telefonów Samsung na pewno pomoże nam z uszkodzeniem naszego urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *