News

Jak wybrać hosting dla strony internetowej?

W trakcie zakładania stron internetowych wydajny oraz bezpieczny hosting to podstawa. Poszukując dobrego hostingu stron internetowych przede wszystkim powinieneś mieć na uwadze to czego wymaga Twoja działalność, lecz także markę hostingodawcy, jak również parametry określonej oferty. Jak więc wybrać najodpowiedniejszy hosting dla naszej strony internetowej?

Hosting to usługa polegająca na tym, iż udzielane jest nam miejsce na działającym bez przerwy oraz podłączonym do sieci serwerze (komputerze). Planując postawić stronę internetową miejsce to (powierzchnia dyskowa) jest nam konieczne, ponieważ gromadzi wszystkie dane, składające się na stronę internetową. Nieprawidłowo działający serwer może doprowadzać do wielkich problemów np. kłopotów z ładowaniem strony  lub w ogóle jej wyświetlaniem. Zatem usługa hostingowa powinna pracować bezawaryjnie, być wygodna, a obsługa serwera – instynktowna.

Jakie opcje hostingu są dostępne na rynku?

Hosting współdzielony – to odpowiednie wyjście dla niewielkich serwisów, blogów lub małych biznesów internetowych. Hosting współdzielony, czyli tak zwany shared jest najtańszą i niezwykle rozpowszechnioną alternatywą. Polega na tym, iż z zasobów serwera korzysta wielu odbiorców. Dzielą oni pomiędzy sobą powierzchnię dyskową, RAM, transfer lub moc obliczeniową procesorów. Niewielka opłata wynika stąd, iż wydatki administracyjne i utrzymania komputerów dzielone są na dużo klientów. Posiada to swój minus, gdyż działania poszczególnych użytkowników mogą oddziaływać na pozostałych, tj. jeżeli w określonym okresie jedną stronę odwiedzi mnóstwo osób, to reszta użytkowników serwerowni będzie posiadać niewielkie zasoby.

Serwery VPS – jest to usługa hostingowa dla bardziej wymagających klientów, np. popularniejszych serwisów lub sklepów. Wciąż zasoby pojedynczego serwera dzielone są pomiędzy rozmaitych użytkowników, jednakże jest ich mniej, a ponadto każdy spośród nich ma własne, autonomiczne środowisko, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w jakiej pojedynczy użytkownik zajmuje większą cześć zasobów w porównaniu drugiego usługobiorcy. Jeżeli serwer zostanie przeładowany przez odbiorców strony któregokolwiek z odbiorców, to nie będzie stanowiło to wpływu na funkcjonowanie Twojej strony. Ponadto hostingodawca przy serwerach VPS gwarantuje o stabilności parametrów naszej usługi.

Hosting dedykowany – w niniejszym wypadku zasoby całkowitego fizycznego serwera należą do Ciebie. Jest to propozycja dla najpopularniejszych sklepów elektronicznych bądź serwisów informacyjnych. Usługa ta jest naturalnie najlepsza, jednak także najdroższa, przez co nie dla każdego konieczna.

Wybór hostingu – na co zwrócić uwagę?

Pomoc techniczna

Pomoc techniczna to wyjątkowo ważna kwestia, ponieważ w razie kłopotów z funkcjonowaniem strony, każdy potrzebuje jak najszybciej uzyskać pomoc od hostingodawcy. Należałoby przed dokonaniem zakupu usługi zweryfikować jakie kanały komunikacji z usługodawcą są dostępne i jaki jest czas jego odpowiedzi na zgłoszenie.

Wykonywanie kopii zapasowych

Wyjątkowo istotną kwestią, gdy posiadamy stroną internetową jest tworzenie jej kopii zapasowych. Niewątpliwie powinniśmy robić ją sami, jednak doskonale, jeżeli firma hostingowa wykonuje ją codziennie, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się o bezpieczeństwo własnych plików w razie awarii lub ataku hakerów. Podstawą jest zatem backup co 24-godziny, choć odnajdziesz również firmy wykonujące kopie zapasowe co 12, a nawet co 6-godzin.

Stabilność

Posiadając biznes internetowy lub stronę internetową chcesz, żeby działały one 24 godziny na dobę, nigdy nie wiadomo, w jakim czasie dnia odwiedzi je ewentualny kontrahent. Dlatego również niezawodność serwera musi wynosić 99%, a jeżeli dzieje się inaczej, powinieneś uzyskać zwrot pieniędzy.

Lokalizacja serwera

Kupując hosting istotnym jest, żeby data center znajdowało się w kraju, w jakim dana strona działa. Serwer umiejscowiony za granicą może skutkować tym, iż czas odpowiedzi serwera będzie większy, poprzez co Twoja strona będzie ładować się wolniej. Dlatego jeśli Twoja firma działa na terenie naszego kraju najlepiej wybrać polski hosting stron internetowych.

Klasa serwerowni

Klasyfikacja Thier służy do określenia bezawaryjności centrum danych. Im większy numer Thier I, II, II, IV, tym serwerownia jest bezpieczniejsza dla Twoich danych, jakie są w niej gromadzone.

Wybierając hosting nie kierujmy się przede wszystkim niewielką opłatą, najtańsze hostingi są także wyjątkowo awaryjne (nie wspominając już  o bezpłatnych serwerach). Spróbujmy zatem odnaleźć złoty środek pomiędzy ceną, a klasą dostarczanych usług, zatem najpierw przeczytajmy oceny na temat hostingodawcy, jakiego usługami jesteśmy zainteresowani.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *