News

Jak stworzyć własne kino domowe?

Oglądanie filmów lub seriali to w dzisiejszych czasach powszechna i dość bardzo lubiana czynność. Szereg dostępnych platform streamingowych i ich stale powiększająca się liczba zachęcają coraz więcej osób do spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera czy telewizora. Oglądać można nie tylko w domu – urządzenia mobilne stają się coraz popularniejszym narzędziem do śledzenia nowych odcinków ulubionych seriali. W okresie letnim znacznie częściej organizowane są przyjęcia na świeżym powietrzu – w ogrodzie, przy grillu czy w plenerze. Chcąc wspólnie obejrzeć na większym ekranie zdjęcia z urlopu, film lub nowy sezon serialu można skorzystać z wielu narzędzi, ale najczęściej jest to rzutnik lub projektor.

Projektor jest urządzeniem, które najczęściej zastępuje w tych czasach telewizor. Trzeba dodać, że rzutnik i projektor to dwa inne urządzenia, ale obecnie traktuje się je jako synonim, tj. jeden sprzęt. Możliwości technologiczne pokazują, że czasem wystarczy niewielka „kostka”, która może wyświetlić obraz do filmu o przekątnej nawet 80 cali. Nowoczesne rzutniki stopniowo zastępują duże ekrany. Powodem jest nie tylko możliwość działania z takim urządzeniem, ale również i cena. Klienci zdają sobie sprawę, że telewizor to urządzenie, które zazwyczaj ustawimy w salonie. Co w sytuacji, kiedy chcielibyśmy obejrzeć nasz ulubiony program lub film na ogrodzie albo w innej części pokoju? Projektor będzie do tego idealnym rozwiązaniem.

Przenośny/mobilny rzutnik sprawdzi się on nie tylko w domach jednorodzinnych – będzie idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań (np. do mniejszej sypialni). Czasami w ciasnych pomieszczeniach trudno jest zawiesić telewizor na optymalnej wysokości nie wpędzając się z dodatkowe koszty instalacji. W takich przypadkach warto rozważyć alternatywne urządzenia, które mogłyby zastąpić telewizor. Projektory i ekrany projekcyjne to  urządzenia, które często niesłusznie są niedoceniane przez klientów. Nowoczesne urządzenia mogą bez problemu łączyć się z telefonami lub tabletami oferując ulubioną rozrywkę wielkości 70-80 cali.

Projektor to małe kino domowe tam, gdzie tego potrzebujemy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z projektora, czyli wyświetlając obraz w znaczenie większym rozmiarze, to świetny pomysł na wspólne kolacje, małe uroczystości lub rocznice. Wyprawiając przyjęcie urodzinowe lub rocznicowe możemy zaplanować projekcję zdjęć naszych dzieci, rodziców czy przyjaciół. Wspólne oglądanie pamiątek z dzieciństwa czy z wakacji, to dobra okazja na rozmowy lub po prostu wspominanie dawnych chwil. Projektory mogą zastąpić nam małe i wielofunkcyjne kino domowe – wystarczy, że znajdziemy kawałek pustej ściany lub prostego materiału do zawieszenia. Takie rozwiązanie zadowoli wszystkich uczestników spotkania bez obawy, że ktoś komuś będzie zasłaniać lub ekran będzie zbyt mały (np. jak w laptopie lub tablecie). Dobrym dodatkowym akcesorium do wyświetlania wspólnych zdjęć lub filmów są ekrany projekcyjne. Bardzo często można je kupić razem z projektorem. Jest to kwestia tego, czego potrzebujemy, a warto rozważyć taki zakup.

Dla osób, które nie miały styczności z projektorami, a są zdecydowane na zakup, dobrą podpowiedzią może być rozważenie, jak często i gdzie urządzenie będzie wykorzystywane. Dodatkowe akcesoria przydadzą się na przykład w przypadku chęci stworzenia własnego kina plenerowego. Tu można pomyśleć o dodatkowym nagłośnieniu – dobrym wsparciem będą głośniki, szczególnie w przypadku planowania większej publiczności. Duży ekran projekcyjny, w połączeniu z dobrej jakości dźwiękiem, zapewni świetną rozrywkę na długie godziny. Wybierając urządzenia i systemy dźwiękowe warto mieć na uwadze możliwość połączenia bluetooth. Do plenerowego oglądania filmów w ogrodzie lub nawet w pokoju głośniki mogą być niezbędne, ponieważ sam dźwięk z projektora lub rzutnika będzie za słaby, aby poczuć te emocje filmowe. Prezentując rodzinne zdjęcia, wystarczy nam sam projektor. Wszystko zależy od tego, co czego planujemy najczęściej używać projektora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *