Poradniki Strona Główna

Jak sprawdzić pochodzenie i gwarancje telefonów Xiaomi?

Zakupy w Internecie zawsze mogą być niebezpieczne. Zdarza się, że szukając lepszych ofert wybieramy towary w sklepach posiadających dostawy z rynków zagranicznych. Przed wejściem marki Xiaomi do Polski taki proceder był dość częsty. Producent postanowił umożliwić użytkownikom weryfikacje gwarancji telefonów Xiaomi wraz ze wskazaniem rynku do obsługi. 

Możliwość sprawdzenia telefonu przed zakupem to bardzo fajne rozwiązanie. Każda dodatkowa możliwość weryfikacji zakupionego towaru może nas utwierdzić, że zamówiony produkt odpowiada naszym potrzebom oraz spełnienia kwestie bezpieczeństwa w zakresie gwarancji producenta i pochodzenia (rynek). Niestety kupując telefony w Internecie wiele osób nie myśli o takich działaniach, bo nie są one potrzebne w danym momencie. Problem okazuje się w momencie, kiedy chcemy oddać telefon do naprawy gwarancyjnej. Dopiero wtedy dowiadujemy się, że urządzenie nie posiada wsparcia ze strony producenta.

Status gwarancji oraz pochodzenie telefonów Xiaomi

Podróbek na rynku nie unikniemy. Wielu przedsiębiorców chcąc zarobić na popularności chińskiej marki telefonów Xiaomi, otwiera przeróżne aukcje internetowe z telefonami w atrakcyjnych cenach. W momencie, kiedy chcemy kupić danego smartfona przez Allegro lub Olx nie mamy pewności, z jakiej dystrybucji jest urządzenie, a co za tym idzie, jak będzie wyglądała kwestia gwarancji w Polsce. Wygląda na to, że producent znalazł rozwiązanie na weryfikacje pochodzenia naszego smartfona. Jest to korzyść dla każdej ze stron. Klienci mają pełną świadomość swojego produktu a producent uniknie niepotrzebnych kosztów wysyłek wadliwych telefonów Xiaomi z obcych rynków. Sprawdzenie gwarancji dla telefonu Xiaomi od teraz jest naprawdę proste i wymaga tylko kilka chwil działania. Co trzeba zrobić?

Wchodzimy na stronę mi-store.pl i tak odnajdujemy zakładkę serwis gwarancyjny smartfonów Xiaomi. Znajdziemy tam bezpośredni link, który umożliwi nam sprawdzenie telefonu w systemie Xiaomi. Dowiemy się podstawowych informacji, takich jak status gwarancji oraz datę sprzedaży (wewnętrzne informacje, sprzedaż do dystrybutora oraz numer seryjny, nie numer imei). Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne są takie działania, ponieważ w ten sposób łatwo możemy uniknąć kupienia podróbki lub telefonu bez oficjalnej gwarancji w Polsce, lub danym kraju, gdzie przebywam i skąd mamy telefon.

To bardzo dobre posunięcie producenta. W momencie, kiedy chcemy kupić telefon od osoby prywatnej, zawsze możemy poprosić ją o podanie numer imei, za pośrednictwem którego w łatwy sposób będziemy mogli zweryfikować weryfikowane urządzenie. Pomoże nam to podjąć decyzję przed ewentualnym zakupem telefonu u prywatnej osoby. Jeśli chodzi o sklepy internetowe tutaj urządzenie, które do nas przyjedzie kurierem również w łatwy sposób będziemy mogli sprawdzić. Dla zwykłego Kowalskiego najważniejszą informacją jest kwestia sprawdzenia gwarancji. Jeśli urządzenie nie będzie dedykowane na polski rynek, taka informacja pojawi się w systemie.

Takie urządzenia mogą być jeszcze w Polsce. Ryzykowne będzie tutaj kupno telefonów na Allegro u małych sprzedawców, którzy mogą kupować telefony z różnych rynków za dużo mniejsze pieniądze. Aukcje na Allegro w Polsce są cały czas popularne i w przypadku towaru marki Xiaomi należy uważać podwójnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *