News

Jak rozpoznać bezpiecznego Galaxy Note 7?

Samsung Galaxy Note 7 okazał się niewypałem, który aktualnie przynosi głównie straty. Producent zapewnia jednak, że na rynku są również wersje, które nie wybuchają. Jak to sprawdzić? Wystarczy odszukać zestawy z nalepką.

 

Nie ma dnia gdy nie słyszymy o przykrych, a nawet bolesnych wypadkach związanych z modelem Galaxy Note 7. Producent dwoi się i troi aby zapewnić klientom bezpieczeństwo otwierając globalny program wymiany sprzętu. Informacji o wybuchających smartfonach jest coraz więcej, co tym bardziej odstrasza potencjalnych klientów i aktualnych posiadaczy modelu Note. Mimo tego wszystko producent w dalszym ciągu liczy, że sprzedaż ruszy wprowadzając do oferty nowe sprawdzone smartfony, które są bezpieczne. Skąd wiemy, że są sprawne? Australijski oddział podał na swojej stronie jak możemy odróżniać nowe bezpieczne telefony w sklepach.

Nalepka Note 7

Jak widzicie powyżej na etykietkach z numerem seryjnym i numerem imei naklejana jest nalepka „S”, która wskazuje, że urządzenie jest bezpieczne i nie wybuchnie nam podczas użytkowania. Nie wiemy jednak czy jest to globalne znaczenie firmy Samsung. Taką informacje podał tylko oddział w Australii.

Samsung Galaxy Note 7 IFA / fot.technologiczna.pl
Samsung Galaxy Note 7 IFA / fot.technologiczna.pl

Pamiętajmy, że w Polsce sprzęt możemy zwracać nie tylko u swoich sprzedawców, ale również w autoryzowanych punktach serwisowych Samsung (pełen wykaz serwisów znajduje się na stronie www.samsung.pl). Urządzenia zostaną poddane gruntownej weryfikacji i zwrócone ze sprawdzoną baterią bądź klient otrzyma nowy egzemplarz w przypadku zidentyfikowania wady. Cały proces może zająć do kilku tygodni.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *