News

Jak odblokować iPhone — praktyczna porada

Nie ulega wątpliwości, że iPhone’y to jedne z najbardziej popularnych i cenionych smartfonów. Ich producent, czyli firma Apple, mocno skupia się na zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych przechowywanych na tych urządzeniach. Jednym ze stosowanych zabezpieczeń jest kod blokady telefonu, którego użycie pozwala zabezpieczyć nasze dane i pliki.

Jednak, co należy zrobić w sytuacji, gdy nie pamiętasz kodu? A może kilkukrotnie wprowadziłeś błędne cyfry i Twój iPhone jest zablokowany? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj możliwe rozwiązania.

Jak uruchomić zablokowanego iPhone’a?

W wyniku kilkukrotnego wpisania błędnego kodu może łatwo dojść do zablokowania smartfona. Inną przyczyną takiej sytuacji w przypadku iPhone’ów może być także włączona blokada aktywacji. Poniżej znajdziesz praktyczne porady, które możesz wykorzystać do odblokowania iPhone’a.

Odblokowanie iPhone’a za pomocą komputera

Jednym ze sposobów jest podłączenie iPhone’a do komputera i wprowadzenie go w tryb awaryjny. Aby zrealizować to zadanie, potrzebujesz komputera z odpowiednim systemem Mac OS lub Windows 10 wraz z zainstalowaną aplikacją iTunes. Oprócz tego potrzebny będzie także specjalny kabel, aby połączyć oba urządzenia (przewód taki z reguły znajduje się w zastawie z iPhone’em).

Zanim podłączysz zablokowany iPhone do komputera, najpierw musisz go wyłączyć. W tym celu, w zależności do modelu, trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk boczny lub górny, a następnie przesunąć wyświetlony na ekranie suwak ” Wyłącz”. Następnie musisz wprowadzić iPhone’a w tryb awaryjny. W starszych iPhone’ach służy do tego przycisk zmniejszania głośności, natomiast w urządzeniach nowszych generacji będzie to przycisk boczny. Jednocześnie, trzymając odpowiedni przycisk, należy szybko podłączyć iPhone do komputera. Przycisk można puścić, dopiero gdy na telefonie pokaże się ekran trybu awaryjnego. Teraz musisz znaleźć swój telefon, korzystając z Findera lub aplikacji iTunes na komputerze. Po znalezieniu swojego urządzenia wybierz opcję „Odtwórz”. Teraz komputer pobierze odpowiednie oprogramowanie i zacznie odtwarzanie urządzenia. Po zakończeniu tego procesu urządzenie powinno samo uruchomić się ponownie, wyświetlając ekran konfiguracji ustawień. Teraz możesz odłączyć iPhone’a od komputera i go skonfigurować. Warto również wiedzieć, że iPhone’y z systemem iOS 15.2 (i nowszym) dają użytkownikom możliwość usunięcia danych bez konieczności łączenia się z komputerem. Proces ten można przeprowadzić bezpośrednio z poziomu zablokowanego ekranu.

Rozwiązanie to wiąże się jednak z tym, że wszystkie dane i pliki przechowywane na urządzeniu zostaną usunięte, a iPhone zostanie przywrócony do stanu fabrycznego. W takiej sytuacji jedyną możliwością na przywrócenie danych jest wcześniejsze posiadanie aktywnej funkcji tworzenia kopii zapasowej na koncie iCloud.

ekran blokady telefonu ze zdjęciem oceanu

Odblokowywanie iPhone’a przez iCloud

Jeśli po zakupie iPhone’a zsynchronizowałeś go z chmurą iCloud, możesz odblokować go bez użycia aplikacji iTunes. Warunkiem koniecznym jest posiadanie włączonej opcji „Znajdź mój telefon” w ustawieniach iCloud.

W tym przypadku pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest zalogowanie się na koncie Apple ID, do którego podpięty jest Twój telefon. Z kwadratowych ikon umieszczonych w prawym, górnym rogu ekranu, musisz wybrać opcję „Znajdź”. Na tym etapie może być konieczne ponowne podanie swojego hasła Apple ID. Następnie z na liście musisz odnaleźć i zaznaczyć swoje urządzenie, a następnie wybrać opcję „Wymaż iPhone”. Po zakończeniu tego procesu telefon będzie odblokowany. Ostatnią czynnością jest ponowna konfiguracja iPhone’a.

Pomoc fachowców z serwisu

Jeśli nie jesteś pewien czy dasz radę samodzielnie przeprowadzić odtwarzanie telefonu iPhone, to lepiej powierz swój smartfon fachowcom, którzy zrobią to sprawnie i bezpiecznie. Odblokowanie czy naprawa iPhone’a we Wrocławiu to gwarancja profesjonalnego i ekspresowego wykonania usługi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy fachowców oszczędzisz sobie niepotrzebnego stresu i szybko odzyskasz dostęp do swojego telefonu.

Kontakt ze wsparciem Apple

W razie potrzeby możesz także skorzystać z pomocnych informacji dostępnych na oficjalnej stronie firmy Apple. Klikając zakładkę „Wsparcie”, w łatwy i szybki sposób znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania. Wśród nich znajduje się również instrukcja jak odblokować zablokowany iPhone. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *