News Serwis Telefony

Jak dopasować biały kolor wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 8?

Tytuł może Wam wydawać się trochę dziwny, ale po aferze z „różowymi ekranami w modelach Galaxy S8” firma Samsung postanowiła, że każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie zarządzać kolorem białym w swoim urządzeniu. Dziś spróbuje Wam to przedstawić na przykładzie telefonu Samsung Galaxy Note 8, w którym zobaczycie jak samodzielnie możecie ustawić balans bieli.

 

Producent obiecał użytkownikom aktualizację umożliwiającą opcje balansu koloru. Jeśli jednak nie otrzymaliście takiej możliwości (brak aktualizacji), zawsze możecie skorzystać z kodu serwisowego. Zarówno w modelu Samsung Galaxy S8, jak i modelu Galaxy Note 8 wystarczy na klawiaturze swojego telefonu wpisać *#15987#, a zobaczymy specjalne białe tło z możliwością zmiany balansu bieli.

 

Balans bieli uzyskane po kodzie *#15987#
Balans bieli uzyskane po kodzie *#15987#

 

Dzięki tej możliwości każdy klient będzie mógł samodzielnie dopasować swój idealny biały kolor. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest naprawdę dużym plusem. Szkoda tylko, że aktualizacja nie „odblokowała” takich możliwości bezpośrednio w ustawieniach wyświetlacza (w moim modelu Samsung Galaxy Note 8 nie ma takiej możliwości).

 

 

W tym miejscu warto również wspomnieć o innym kodzie serwisowym, który umożliwia nam znacznie szerszą weryfikacje innych kolorów, czyli czerwonego, niebieskiego i zielonego. Jak pewnie wiecie jest to cała paleta barw z jakich składa się wyświetlacz Amoled bazuje na tych 3 kolorach. Aby zweryfikować nasze inne kolor (oraz inne opcje) musimy na klawiaturze naszego telefonu wpisać *#0*#. Ja czy Wasze Samsungi mają możliwość balansu koloru białego? Dajcie znać w komentarzach na jakich modelach kod serwisowy *#15987# działa bez zarzutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *