Internet News

Inwestorzy chcą, aby Mark Zuckerberg odszedł?

Wpadka Facebooka i Zuckerberga dotycząca firmy Cambridge Analytica była bardzo gorącym tematem i do dziś nie ucichła. Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych cały czas odczuwa skutki tego problemu. Facebook utracił miliony użytkowników, ale to nie wszystko – inwestorzy także przestają ufać Markowi Zuckerbergowi.
 
Jakby tego było mało, według źródeł do sieci znów trafił artykuł, który wzywa Marka Zuckerberga – założyciela Facebooka do ustąpienia ze swojego stanowiska. Jedną z takich osób, które mówią otwarcie o konieczności odejścia Zuckerberga z chociażby jednego z dwóch stanowisk jest Michael Connor – szef firmy Open MIC. Jego zdaniem właściciel Facebooka nie rozumie jak zarządzać ogromną, międzynarodową firmą i chociażby z tego powodu powinien się „poddać”.
 

cnet.com

 
To jednak nie koniec nagonki, dotyczącej zmiany władzy Facebooka. Podobnego zdania jest rewident księgowy miasta New York, który zajmuje się zarządzaniem miejskim funduszem emerytalnym. Wielu ludzi, którzy nie są wpływowi także jest po stronie wyżej wymienionych osób.
 
Póki co, nie ma takiej opcji, aby Mark Zuckerberg opuścił swoje stanowisko bez własnej woli. Mimo tego, że posiada on tylko 16% udziałów w Facebooku, to jednocześnie zagwarantował sobie aż 60% praw do głosowania. Oznacza to, że żadna ważna decyzja nie zostanie podjęta bez jego zgody.
 
Źródło : theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *