Gadżety News

Interaktywne, wirtualne wycieczki dzięki Google

Google, dzięki portalowi Arts & Culture, oferuje wiele ciekawych wycieczek po znanych miejscach i muzeach przez usługę Street View. Ostatnio jednak postanowił przygotować materiały o mało znanych miejscach w parkach narodowych na całym świecie.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Technologia VR oprócz gier oferuje wiele ciekawych przeżyć również dzięki różnorodnym wirtualnym wycieczkom. Jeśli chcielibyście zwiedzić chociażby czynny wulkan na Hawajach, czy też może popływać wśród rafy koralowej to z pewnością warto obejrzeć nowe „interaktywne wycieczki” od Google. Niestety wadą dla nas może być brak obecności języka polskiego.

Każda wycieczka składa się z wstępu, wielu scen nagranych w 360 stopniach oraz jednym Menu (również w „VR”), na którym znajdziemy kilka odnośników do różnych dodatkowych informacji odnośnie konkretnego miejsca.

Bardzo lubię takie inicjatywy. Zwłaszcza, jeśli wykorzystują one wideo w 360 stopniach. W celu pokazania Wam owego „The Hidden Worlds” użyłem zwyczajnie komputera z monitorem, jednak jeśli ktoś posiada telefon to może również bez problemu obejrzeć wycieczkę poprzez aplikację bądź mobilną wersję strony.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Najbardziej zabrakło mi w całym pokazie prawdziwej opcji VR chociażby dla naszych telefonów z goglami cardboard. Czekam z niecierpliwością na wycieczki, na których będę mógł samodzielnie podchodzić do danego eksponatu albo tablicy i  go/ją obejrzeć (co teoretycznie jest wykonalne, bo Street View to potężne narzędzie). Póki co zostaje mi z niedosytem polecić Wam zarówno „The Hidden Worlds” jak i cały portal Arts & Culture, który niewątpliwie stał się ogromną skarbnicą wiedzy na wszelakie tematy.

Strona internetowa Arts & Culture: KLIK

Aplikacja Arts & Culture: KLIK

„The Hidden Worlds of National Parks”: KLIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *