Gadżety News Telefony

Inteligentna kurtka od Google i Levi’s

Commuter Trucker to efekt współpracy dwóch firm: Google i Levi’s. Pierwsze przesłanki na temat inteligentnej kurtki były już rok temu jednak dopiero teraz udało się ją wprowadzić na rynek. Czy jest to strzał w dziesiątkę?

 
Jeansowa kurtka łącząca moduły umożliwiając łączność ze smartfonem powstała głównie z myślą o rowerzystach. Dwie firmy chciały stworzyć produkt, który oferuje łatwy i prosty dostęp do interfejsu sterującego naszym smartfonem podczas jazdy na rowerze. Sama kurtka obecnie nie wywołuje WOW wśród testerów, ponieważ jej funkcje spokojnie zastępuje zestaw smartfonu i smartwatcha, a koszt ich na pewno nie jest równy z ceną kurtki, której to cena wynosi 350 dolarów (ok. 1000 zł). Jak za produkt, który ma ograniczoną funkcjonalność i małą uniwersalność użytkowania to trochę wysoka cena.
 

spidersweb.pl

 
Gadżet ma zostać wyposażony w bardzo czuły mankietowy ekran dotykowy obsługujący 4 gesty, które dowolnie będziemy mogli zaprogramować w specjalnej dedykowanej aplikacji. Procesor i cała elektronika ma zostać zamknięta w plastikowy klips przypominający ten ze sklepowych wieszaków, jednak ten ma być łatwo odpinany, aby można było kurtkę wyprać w pralce. Inteligentne gesty mogą współpracować z mapami google ułatwiając nam nawigację, mówiąc nam ile km nam zostało do celu natomiast wibracje i dioda może informować nas o przychodzących połączeniach czy nieodebranych wiadomościach SMS. Inne zastosowanie to np. sterowanie odtwarzaczem muzyki, odrzucanie lub odbieranie połączeń lub odczytywanie głosowe wiadomości SMS – bardzo podstawowe funkcje jak za gadżet za taką cenę.
 
purepc.com

 
Podsumowując za taką cenę ok. 1000 zł, którą musimy przeznaczyć na zakup kurtki dostaniemy dobrej, jakości smartwatch i jeszcze trochę zaoszczędzimy, a funkcjonalność obu gadżetów jest nieporównywalna. Uważam, że gdyby owy produkt trafił do sklepów 4-5 lat temu zrobiłby więcej frajdy i byłby bardziej użyteczny.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *