Gry News

Ile zarobiła gra Pokemon Go w 2016 roku?

Świat gier nie daje o sobie zapomnieć. Producent Pokemon GO wykonał podsumowanie finansowe za 2016 rok. Wynik jest fenomenalny.

 

O Pokemon Go słyszał niemalże każdy. Gra przez długi czas utrzymywała niesamowitą falę popularności, która stopniowo zaczyna znikać. Produkcja wywołała wiele zamieszania na rynku, ale finalnie wszystko się opłaciło. W tym przypadku z pewnością sprawdzi się powiedzenie „stare, ale jare”. Firma Niantic Labs wykonała podsumowanie finansowe za ubiegły 2016 rok. Jak się okazuje magiczne potworki przyniosły producentowi fortunę. Nie wierzycie? Sami zobaczcie wykresy, które przedstawiła strona GsmArena.

Z kończącym się rokiem 2016 producent wykazał, że finalny zarobek wyniesie, aż 950 mln dolarów. Dochód to łączny zarobek z dwóch największych platform Androida i Apple Store. Gdy gra pierwszy raz ukazała się na rynku, nikt nie spodziewał się, że twórcy gry osiągną tak wspaniały wynik. Jak możemy zobaczyć poniżej, grę pobrano ponad 500 milionów razy, a gracze przeszli ponad 8,7 miliarda kilometrów.

Jest co świętować. Nikt nie spodziewał się, że magiczne stworki podbijają niemalże cały świat, poprawiając przy tym kondycję fizyczną wielu graczy. Jak prosto można połączyć coś pożytecznego z przyjemnym.

Źródło: GsmArena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *