News

Ile kosztuje naprawa wyświetlacza w telefonach Samsung? Producent odpowiada na to pytanie

Świat usług serwisowych dla telefonów komórkowych ciągle ulega zmianie. Dotyczy to nie tylko małych punktów, ale również dużych centrów serwisowych producenta, które z czasem zaczynają wprowadzać coraz to nowsze usługi dla swoich klientów. Wśród nich jest nowość od Samsunga, czyli naprawa wyświetlacza.

Większość czytelników czytających ten artykuł może zdziwić słowo „naprawa”. Od kiedy wyświetlacze się naprawia? Przecież serwis telefonów Samsung zawsze wymieniał cały moduł na nowy. W przypadku uszkodzenia tylko samej szybki możliwa jest również refabrykacja a tutaj poruszamy temat naprawy wyświetlacza. Dość zaskakujące, ale jak widać możliwe. I chociaż dla użytkowników smartfonów to zupełna nowość, dla samych producentów już nie. Tego typu działania z pewnością nie raz były wykorzystywane w centralnych serwisach lub punktach przyjmujących zwroty z całego świata. Każdy zwrócony telefon (w ramach reklamacji konsumenckiej lub przedsprzedażnej) producent musiał lub utylizował zgodnie z obowiązującymi zasadami. Niezwykle popularny na całym świecie recykling pozwala producentom wpuszczać części z uszkodzonych telefonów do kolejnego obrotu (głównie w zakresie napraw gwarancyjnych). Dzięki takim możliwościom już dziś możemy skorzystać z wielu możliwości, jakie oferują nam producenci. Jedną z nich jest propozycja naprawy wyświetlacza od firmy Samsung. Co ciekawe usługi koreańskiego producenta są już dostępne w serwisach za nieco mniejsze pieniądze. Czy klienci będą zainteresowani takimi rozwiązaniami?

Naprawa wyświetlacza Samsung, czy może jednak wymiana?

Odpowiedzi na to pytanie nie będzie łatwa. Wszystko zależeć będzie od uszkodzenia naszego smartfona przez techników serwisu producenta. Niestety w takim przypadku to producent zadecyduje, kiedy będziemy mogli skorzystać z usługi naprawy wyświetlacza. Bardzo podobnie (jak i w Samsungu) sprawa wygląda w Apple. Możliwość wymiany wyświetlacza określana jest na podstawie innych uszkodzeń urządzenia. Wszelkie defekty z winy klient na ramce dyskwalifikują opcje odpłatnej wymiany ekranu w Apple. Samsung w tym przypadku kieruje się podobną polityką, co potwierdza informacja prasowa firmy Samsung w sprawie napraw wyświetlaczy.

Z rozwiązania naprawy ekranu będzie można skorzystać dla urządzeń Samsung Galaxy, w których nie doszło do uszkodzenia ramki modułu wyświetlacza, a wymiany wymagają jedynie elementy ekranu prezentujących treść, takie jak warstwa obsługująca dotyk oraz matryca wyświetlająca. Cena naprawy ekranu będzie od 15 do nawet 45 procent niższa niż przy wymianie całego modułu ekranu.

Powyższa informacja nie jest jednak precyzyjna. Nie wiemy, czy uszkodzeniem dyskwalifikującym telefon z odpłatnej naprawy ekranu jest np. zdrapanie lakieru lub drobna rysa. Tak nieprecyzyjna informacja stawia nam wiele znaków zapytania co do oszacowania uszkodzonego urządzenia. Z naszego punktu widzenia drobne uszkodzenia (głównie zadrapania) nie powinny mieć wpływu na wybór usługi. Co innego, kiedy ramka naszego smartfona jest dość mocno obita, uszkodzona. To może przyczynić się do skierowania telefonu na odpłatną wymianę wyświetlacza (w zakresie serwisu pogwarancyjnego).

Uszkodzenie ramki Samsung Galaxy S8+

W takich momentach, kiedy chcemy skorzystać z odpłatnej obsługi serwisowej w serwisie Samsung od razu pojawia się jedno bardzo kluczowe pytanie: Ile kosztuje naprawa wyświetlacza, a ile wymiana? Cena będzie zależeć nie tylko od rodzaju usługi, ale również i od modelu. W powyższym modelu Samsung Galaxy S8+ wymiana ekranu to koszty rzędu 899 zł. W przypadku możliwości naprawy wyświetlacza zaoszczędzilibyśmy jakieś 286 zł. Z punktu widzenia „wieku” urządzenia cena mało atrakcyjna, ale mimo wszystko to całkiem fajna zniżka. Oczywiście usługa wykonywana jest dla wszystkich modeli z rodziny Galaxy „premium”. W tańszych rodzinach (Galaxy A) smartfonów raczej nie zobaczymy takiej usługi.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *