News

Co wspólnego ma papuga i smartfon? Okazuje się, że bardzo dużo

Każde uszkodzenie smartfona może wiązać się ze sporymi kosztami. Są jednak na rynku sposoby, które pozwolą na zmniejszenie ceny wymiany, chociażby modułu wyświetlacza Tego typu usługi mogą być stosowane w zasadzie do każdego smartfona. Nie ma tutaj ograniczeń, co powoduje, że wymiana szybki w telefonie jest najpopularniejszą usługą w pogwarancyjnych serwisach telefonów komórkowych.

Wymiana szybki cieszy każdego klienta, w szczególności jeśli usługa jest tańszym rozwiązaniem niż usługi oferowane w serwisie producenta. Popularność takich napraw stale rośnie, ponieważ klienci niechętnie myślą o wymianie telefonu po kilku dniach lub miesiącach na inne urządzenie z racji pęknięcia szybki. Wobec tego wymiana szybki w telefonie to pewnego rodzaju lekarstwo na przypadkowe uszkodzenia, które mogą przydarzyć się każdemu. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Nie tak dawno do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, któremu szybkę w modelu Samsung Galaxy S21 Ultra rozwaliła papuga.

Gorilla Glass w starciu z papugą nie poradziła sobie najlepiej

Mamy tutaj do czynienia z niecodzienną sytuacją. Widzimy jednak, że nasze telefony narażone są na uszkodzenia dosłownie w każdym momencie naszego życia. Z relacji naszego czytelnika wynika, że jego papuga o bardzo uniwersalnym imieniu „Paput” uszkodziła szybkę w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra. Pierwsze pytanie, jakie przychodzi mi do głowy – jak to możliwe? Okazuje się, że Paput bardzo lubi oglądać się w lusterkach, między innymi tych z telefonów. Mówimy tutaj o wyłączonym ekranie, gdzie tafla wyświetlacza rzeczywiście może posłużyć za lusterko. Papuga naszego czytelnika postanowiła chwycić dziobem urządzenie, aby ustawić je lub oprzeć w celu lepszych „efektów” podczas stylizacji swojego upierzenia, lub innych czynności (Rafał zdradził nam, że Paput jest gadatliwy i często ćwiczy sobie „przemówienia”). Podczas ustawiania przez papugę urządzenia doszło do uszkodzenia szybki. Nie umknęło to oczywiście naszemu czytelnikowi, który mocno się zirytował.

fot.czytelnik Rafał

Spytacie jak to możliwe? Papugi mają bardzo ostre dzioby dostosowane do rozgryzania sporych kawałków pożywienia (głównie twardych orzechów). Dla takiej paputki złapanie dziobem urządzenia nie jest problemem, w szczególności kiedy testuje takie możliwości podczas nieobecności właściciela w pomieszczeniu. Dziób Paputa (gatunek – aleksandretta obrożna) wygląda jak ostra szpilka. Do tego wszystkiego dochodzi nacisk podczas rozgryzania różnych orzechów lub innych rzeczy i później mamy tego efekt. Jednym z nich jest uszkodzona szybka w urządzeniu Rafała.

Ile będzie kosztować wymiana szybki w telefonie Samsung Galaxy S21 Ultra?

Na początku należy oszacować uszkodzenia. Na całe szczęście właściciel będzie mógł skorzystać z usługi wymiany szybki bez potrzeby i konieczności wymiany całego modułu wyświetlacza. Tego typu usługi kosztują około 1000 zł, zaś wymiana całego ekranu to koszty nawet 1349 zł. Przy szalejącej inflacji, podwyżkach prądu, gazu oraz innych usług cena wydaje się promocyjna. Pamiętajmy, że Samsung Galaxy S21 Ultra jest urządzeniem premium. Świadczy o tym cena samego telefonu, która przy cenie wymiany samej szybki dalej jest bardzo atrakcyjna. Mówimy tutaj o kosztach od 5700 do 5999 zł za nowe urządzenie, które Rafał miał tylko pół roku.

Uszkodzony mechanicznie wyświetlacz Samsung Galaxy S21 Ultra / fot.Rafał

Sam użytkownik skorzysta z naprawy poprzez wymianę szybki, ponieważ szkoda wyrzucać mu praktycznie nowy telefon. Niestety naprawa wykonana poza gwarancyjnym centrum serwisowym Samsung z pewnością pozbawi go utraty gwarancji. Opisany przykład pokazuje, że nowoczesne smartfony narażone są na przeróżne warunki. Jak widać przypadek Rafała jest bardzo niecodzienny, ale możliwy. Właśnie takie sytuacje przypominają nam o możliwości wymiany samej szybki, bez konieczności wymiany całego modułu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *