IFA 2016 News Telefony

IFA 2016: Nova i Nova Plus od Huawei

Wśród mnóstwa urządzeń od chociażby Sony i Wiko, również Huawei zaprezentował coś nowego. Poznajmy reprezentanów średniej ligi od chińskiego producenta.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Sezon w piłce nożnej właśnie rozkręcił się na dobre. Po ostatnich emocjonujących transferach wystartowały wszystkie ligi na całym świecie. Do zespołu Huawei dołączają dwa modele z serii Nova, które, chociaż mają być wśród średniaków, jest bardzo prawdopodobne, że staną się gwiazdami.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna
fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Pierwszym elementem różniącym Novy jest wielkość wyświetlacza. Mniejsza Nova posiada ekran o przekątnej 5 cali, zaś Nova Plus 5,5-cala. Oba wykonane w technologii IPS z rozdzielczością FullHD. Matryce w aparacie to odpowiednio 12 i 16 Mpix. Następną różnicą są baterie –  3020 i 3340 mAh.

Oprócz jakości zastosowanego wyświetlacza warto wyróżnić też niecodzienną obudowę w tej klasie cenowej. Oba telefony zostały bowiem zrobione z lotniczego aluminium, co z pewnością zapewni dobrą trwałość urządzenia.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna
fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Siostry nie różnią się pod względem podzespołów. Obie posiadają Snapdragona 625, który wraz z 3 GB pamięci RAM wystarczy do codziennych zadań. Dla użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej. W telefonach znajdziemy także USB typu C z funkcją szybkiego ładowania oraz standardowe już w tej „lidze” czytniki linii papilarnych.

Nova wyceniona została na około 1700 złotych, zaś wersja z Plusem na 1850 zł. Z pewnością nie są to małe ceny, ale z pewnością po upływie pewnego czasu od premiery spadnie „podatek od nowości” i wtedy smartfony zaczną konkurencję z innymi modelami ze średniej półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *