Aktualizacje News

Huawei P9 i Mate 8 dostają Androida 7.0 Nougat

Aktualizację czas zacząć. Producenci jeden po drugim udostępniają Androida 7.0 dla swoich flagowych smartfonów. Huawei aktualizuje w Chinach P9 i Mate 8 do Nougata wraz z nową nakładką EMUI 5.0.

 

Rynek urządzeń mobilnych zaczyna przypominać tor wyścigów konnych. Producenci prześcigają się w najnowszych technologiach. Gdy tylko jeden wyprzedza cały peleton, to reszta również mocno się zbliża. Taka sama sytuacja jest w przypadku aktualizacji smartfonów, o których nie dawno pisaliśmy na łamach technologicznej. Firma Sony i HTC już zaprezentowała Nougata dla swoich flagowych smartfonów, a dziś do tego grona dołącza również Huawei, który właśnie udostępnił Androida 7.0 dla modelu P9 oraz Mate 8.

fot. Huawei

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku takich koncernów, pierwsze aktualizację udostępniane są na większych, bądź rodzimych rynkach. Nie mogło być inaczej w przypadku Huawei, który udostępnił najnowszego robocika w Chinach. Dodatkiem do aktualizacji jest nowa ulepszona nakładka EMUI 5.0, która została zaprezentowana przy modelu Mate 9. Podobnie jak w przypadku konkurencji, firma Huawei zdecydowała, że na początku aktualizację otrzymają najważniejsze modele, a z czasem paczki z Androidem 7.0 otrzymają inne smartfony. Niestety na chwilę obecną nie wiemy jeszcze jakie, ale w sieci krążą niepokojące informacje, jakoby model P8 oraz wersja P8 lite miał nie otrzymać „słodkiego robocika”. Oczywiście na chwilę obecną nie ma co gdybać, ale pamiętajmy, że Sony również nie było w stanie udostępnić aktualizacji dla jednego ze swoich flagowców. O wszystkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Theandroidsoul

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *