Aplikacje News

Bluetooth 5 oficjalnie na rynku

Najnowsze technologie rozwijają się w mgnieniu oka. Właśnie przedwczoraj firma Special Interest Group zaprezentowała Bluetooth 5.0, który był zapowiadany już w wakacje.

 

Technologia Bluetooth na przełomie lat bardzo się rozwinęła. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dalej ulepszać bezprzewodową komunikację urządzeń. Na łamach technologicznej w okresie wakacji pisaliśmy o przed smaku piątej już generacji tego jakże popularnego modułu. Już od wczoraj możemy oficjalnie potwierdzić, że koncern Special Interest Group właśnie pochwalił się najnowszym modułem Bluetooth 5.0.

Wraz z oficjalną prezentacją poznaliśmy najważniejsze nowości tej bezprzewodowej komunikacji. Po wczorajszej premierze wiemy, że zasięg modułu będzie aż 2 razy większy od poprzednika. Produdent nie zapomniał również o zwiększeniu szybkości Bluetooth 5.0 (4x). Dodatkową zmianą jest 8 razy większa pojemność wykorzystywana do transferowania dawnych. Z pewnością takie możliwości otworzą nowe drzwi technologii i kolejnych pomysłów, które będą służyć przez wiele lat. Jednak pamiętajmy, że technologia cały czas idzie do przodu i na tym nie poprzestanie.

Źródło: Bluetooth

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *