News Telefony

Huawei P20 i P20 Pro już w Polsce

Wczoraj miała miejsce premiera dwóch nowych modeli smartfonów od producenta Huawei. Zaprezentowane modele to P20 i P20 Pro. Są to topowe flagowce jednego z trójki największych producentów na świecie.  Oba modele są niewątpliwie propozycją dla użytkowników wymagających od swoich smartfonów dużej mocy obliczeniowej oraz odpowiedniego, eleganckiego wyglądu.
 
W urządzeniach zastosowano wyświetlacze w proporcjach 18,7: 9, które okalają bardzo wąskie ramki – jak przystało na nowy trend w świecie urządzeń mobilnych. Producent zdecydował się również na charakterystyczne wycięcie ,,notch” na górnej krawędzi ekranu. Dobra informacja dla tych, którzy nie bardzo lubią takie rozwiązanie – w ustawieniach możemy aktywować lub dezaktywować czarny pasek. Moim zdaniem jest to bardzo wygodne i sprytne rozwiązanie.
 
P20 wyposażono w 5,8-calowy ekran LCD IPS pracujący w rozdzielczości 2244 x 1080 px. W ekran zaimplementowano skaner linii papilarnych. Obudowa została wykonana z dwóch tafli szkła połączonych za pomocą aluminiowej ramki i ma grubość 7,65 mm. Huawei P20 ma być dostępny w wersji kolorystycznej: black, pink gold, midnight blue. Obudowa posiada certyfikat IP53 świadczący o odporności na drobne zachlapania. Za rejestrowanie obrazu odpowiedzialny jest obiektyw aparatu o rozdzielczości 12 Mpix RGB oraz drugi monochromatyczny o rozdzielczości 20 Mpix. Za wydajność sprzętową odpowiedzialny jest procesor Kirin 970 współpracujący z 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczono dysk o pojemności 128 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 z nakładką graficzną EMUI 8.1. Pojemność wbudowanego akumulatora to 3400 mAh.
 

consumer.huawei.com

 
Z kolei P20 Pro wyposażono w 6,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2240 x 1080 px. Tutaj również oprócz wbudowanego czytnika linii papilarnych mamy zintegrowane z wyświetlaczem klawisze funkcyjne.  Obudowa wykonana z aluminium o grubości 7,8 mm dostępna jest w kolorze: black, midnight blue oraz twillight. Ten ostatni ma odcień połączonego turkusu z fioletem. Dodatkowo całość jest wodo i pyło szczelna, o czym świadczy certyfikat IP67. W tym modelu zastosowano aż trzy obiektywy aparatu: teleobiektyw 8 Mpix, obiektyw RGB 40 Mpix oraz obiektyw monochromatyczny o rozdzielczości 20 Mpix. Producent zapewnia nam maksymalną wartość ISO – 51200 oraz hybrydowy pięciokrotny zoom. Za ostrość odpowiedzialny jest czteropoziomowy focus z funkcją 4D predictive focus. Rejestrowany obraz jest w 960 klatkach na sekundę, w jakości 720p. Urządzenie napędzane jest przez procesor Kirin 970 wspierany przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane użytkownika przeznaczono dysk o pojemności 128 GB. System to również tak jak w poprzednim modelu Android w wersji 8.1 z nakładką EMUI 8.1. Pojemność akumulatora to z kolei 4000 mAh.
 
Wspólne cechy smartfonów to 24 Mpix obiektyw aparatu do zdjęć selfie, oprogramowanie aparatu Al. assisted composition oraz brak obecności gniazda mini jack. Na pokładzie znajdziemy również Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11 ac oraz moduł LTE cat.18.
 
consumer.huawei.com

 
Model P20 wyceniono na 2699 zł i będzie sprzedawany w zestawie z kamerką Huawei EnVizion 360 Camera, a model P20 Pro został wyceniony na 3499 zł i będzie sprzedawany z tabletem Huawei MediaPad T3 8.0.
 
A Wam jak podobają się nowe propozycje od Huawei?
 
Źródło: consumer.huawei.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *