News

Huawei Nova Y90 średniak z ciekawym designem wyspy aparatów

Z każdym kolejnym rokiem rynek smartfonów może pochwalić się coraz lepszymi urządzeniami. Można powiedzieć, że w nowoczesnych telefonach wszystko rośnie. Począwszy od wyświetlacza skończywszy na baterii. Marka Huawei mimo pewnych problemów stara się dotrzymywać kroku. Wystarczy poznać marzenia klientów, a wysoka sprzedaż jest w zasięgu ręku. Marka Huawei każdego dnia stara się dotrzymać kroku konkurencji. Smartfon Huawei Nova Y90 prezentuje się całkiem nieźle i ma powody do tego, aby podobać się klientom.

Nowe technologie rozbudzają apetyt klientów na coś więcej. Oprócz podstawowych potrzeb klientów, nowoczesne smartfony mają dodatki wykraczające poza oczekiwania wielu z nas. Huawei borykający się z brakiem wsparcia pełnego Androida próbuje ując klientów za serca swoimi możliwościami. Przykładem takiego działania jest smartfon Huawei smartfon Nova Y90, który prezentuje się całkiem nieźle i ma powody do tego, aby podobać się klientom. Magia takich urządzeń leży nie tylko w samym wyglądzie. Nowoczesny telefon musi „zapracować” na miano być smart.

Huawei Nova Y90 – specyfikacja techniczna

Zaczynając od wyglądu widzimy, że producent dotrzymuje kroku innym producentom. Urządzenie posiada duży wyświetlacz 6,7 Edgeless FullView FHD+ 1 080 × 2 388 px, co daje nam współczynnik 94% powierzchni ekranu względem obudowy. Oprócz tego producent pomyślał o ultrawąskich 1,05 mm ramkach. Wyróżnia to urządzenie prezentując je w całkiem niezłym świetle. Energii do sporego wyświetlacza dostarczy całkiem duża bateria 5000 mAh. Jest to pewnego rodzaju standard na rynku, ponieważ klienci oczekują dłuższego działania mobilnych i przenośnych komputerów, jakimi są dzisiaj smartfony. Oprócz dłuższej pracy na jednym ładowaniu firma Huawei skróciła również samo ładowanie. Model Nova Y90 naładujemy do 50% w ciągu 30 minut. Szybkość ładowania smartfona to bardzo ważny czynnik. W końcu czas to pieniądz. Co ważne – aby osiągnąć tak szybkie ładowanie urządzenie musimy posiadać ładowarkę USB-C Huawei SuperCharge (maks. 40 W).  Przy innych ładowarkach smartfon może nie ładować się we wskazanym czasie.

Huawei Nova Y90 / fot.consumer.huawei.com

Urządzenie oprócz wsparcia szybkiego ładowania oraz dużego wyświetlacza nowej technologii posiada również całkiem przyjemny procesor. Na pokładzie znajdziemy Qualcomm Snapdragon™ 680 8 cores, 4 × Cortex-A73 2,4 GHz + 4 × Cortex-A53 1,9 GHz. Co prawda sam procesor jest nieco „odgrzewanym kotletem” ale Huawei Nova Y90 z wydajnością nie będzie mieć problemów. To wszystko dzięki 6GB pamięci RAM i 128 ROM na pokładzie. Czy można chcieć czegoś więcej? Z pewnością pierwsze testy urządzenie wykażą, że telefon ma swoją moc, której nie może się powstydzić.

Huawei Nova Y90 / fot.consumer.huawei.com

Nie samą wydajnością się jednak żyje. Smartfony to dziś coś więcej niż tylko telefony. To urządzenia przeznaczane do mobilnej fotografii. Huawei Nova Y90 nie obejdzie się bez interesującej specyfikacji, w zakresie obiektywów. Mówimy tutaj oczywiście o głównym aparacie 50 MP z przysłoną f/1,8. Producent nie odstępując kroku innym smartfona wyposażył również w dwa dodatkowe aparaty 2 MP odpowiadający za makro, f/2,4 i 2 MP wykorzystywany do pomiaru głębi ostrości f/2,4. W urządzeniu znajdziemy jeszcze jeden aparat, którym posłuży nam do wykonania zdjęć selfie (8 MP, f/2,0).

Huawei Nova Y90 / fot.consumer.huawei.com

Telefon oprócz powyższej specyfikacji ma możliwość płacenia NFC. Jest to standard dostępny na każdym urządzeniu, którego nie można przegapić. Oprócz tego producent zapewnił w urządzeniu 4G, co również w tych czasach należy zaliczyć do standardu podstawowych smartfonów. Wspomnijmy również, że urządzenie jest średniakiem, którego cena sięga około 1100 zł. Nie są to zbyt wygórowane sumy jak na telefon w tej kategorii. Fajnie, że na pokładzie powyższego modelu znajdziemy złącze jack. Umożliwi nam to swobodne korzystanie z zestawu słuchawkowego bez konieczności kupowania dodatkowych końcówek, jak to ma miejsce w przypadku telefonów tylko ze złączem C, w tym również dla słuchawek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *