Elektronika News

Hi-Fi z kieszeni, czyli przenośny odtwarzacz audio – FiiO X7 Mark II

Gdy miesiąc temu, Apple zawiesiło produkcję odtwarzaczy muzycznych z serii shuffle i nano, niektórzy twierdzili, że jest to gwóźdź do trumny dla przenośnych odtwarzaczy plików audio. Jednak decyzja „jabłka” nie była obligatoryjna dla innych firm takich jak Onkyo, Pioneer czy marki FiiO, której przenośnym odtwarzaczem dziś się zajmiemy.

 
W erze smartfonów i usług strumieniowych, można by stwierdzić, że przenośne odtwarzacze, są na wymarciu, m.in. ze względu na wygodę, jaką oferują usługi online, np. Tidal, Spotify, Deezer czy popularny Youtube. Jest jednak coraz więcej osób, które cenią sobie wysoką, jakość dźwięku – której usługi online nie zapewniają – a którą cieszyć by się można nie tylko w domu, ale także w podróży i wszędzie tam gdzie nie można zabrać swojego zestawu Hi-Fi. Dla tej właśnie grupy dedykowany jest nowy odtwarzacz FiiO X7 Mark II.

FiiO X7 Mark II / fot.fiio.net

FiiO X7 Mark II nie należy do najtańszych sprzętów audio, jednak w porównaniu do flagowca w sferze przenośnego audio, za którego trzeba wyłożyć około 5000 dolarów US, to kwota blisko 1000 dolarów US za model Marki FiiO, wydaje się być rozsądnym wyjściem, przy tym nie tracąc wiele, na jakości odtwarzanego dźwięku. Mimo wszystko testerzy nowego odtwarzacza X7 Mark II twierdzą, że zarówno zewnętrzny wygląd sprzętu (Hardware) jak i oprogramowanie (Software), stoją na wysokim poziomie wykonania i warte są swojej ceny. FiiO ma szczotkowany metalowy korpus, jest gładki i solidny. Nie jest też zbyt gruby lub ciężki. Jego system operacyjny, to zmodyfikowany Android 5, co w stosunku do konkurencji, znacznie poprawia szybkość działania interfejsu odtwarzacza. Ekran dotykowy jest jednym z płynniej działających i czułych, w porównaniu do podobnego sprzętu innych marek.

FiiO X7 Mark II / fot.fiio.net

FiiO X7 Mark II obsługuje formaty: DSD, DXD, APE, Apple Lossless, AIFF, FLAC, WAV, WMA bez stratnych formatów do 384kHz / 32bit. Czyli oferuje naprawdę wysokiej jakości – jak na mobilny sprzęt – dźwięk. Oprócz odtwarzania wysokiej jakości plików, powyższy odtwarzacz oferuje, także odtwarzanie strumieniowe, o którym pisaliśmy w pierwszej części artykułu. Konwerter cyfrowo-analogowy ES9028PRO jest jednym z najnowszych na rynku. Potrafi w prosty i czytelny sposób zgnieść i przetworzyć dźwięk. Wbudowany wzmacniacz X7 Mark II jest wystarczająco silny, i spokojnie poradzi sobie z obsługą większości audiofilskich słuchawek. Sam sprzęt, gotowy jest do odtwarzania wysokiej, jakości dźwięku i jeśli zainwestuje się w nienagannej, jakości słuchawki, każdy użytkownik powinien być zadowolony z zakupu FiiO X7 Mark II. Mamy również informacje, że produkt zawita do Polski.
 
Źródło: Fiio.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *