Artykuły News Telefony

Grupy na Facebooku pomogą nam przy wyborze telefonu

Facebook to ogromny portal społecznościowy. Nie wszyscy wykorzystują go tylko do kontaktu ze znajomymi. Bardzo popularne zrobiły się grupy z doradztwem różnych nowoczesnych urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów.

 

FaceBook to ogromny społecznościowy portal, który w dzisiejszych czasach służy nie tylko do kontaktów międzyludzkich. Coraz częściej na popularnej „twarzoksiążce” możemy znaleźć różne profile mające konkretny cel. Jedne obrażają uczucia innych, inne zarabiają, a jeszcze inne próbują pomóc konkretnej grupie ludzi. Przeglądając różne posty często znajdujemy zapytania o różne oferty sprzedaży, czy też prośby o pomoc w kwestii technicznego wsparcia nowoczesnych smartfonów. Nie trzeba było długo szukać. Portal od razu podpowiedział mi jedną z wielu facebookowych grup wsparcia o nazwie – Telefony/smartfony: pomoc/porady/sprzedaż, która po bliższym zapoznaniu i obserwacji posiada wiele cennych możliwości. Czy warto się zapisać do takiej grupy? Sądzę, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Pomoc techniczna i wsparcie

Telefony – smartfony: pomoc/porady/sprzedaż to jedna z wielu grup na facebooku, która może wesprzeć wielu czytelników. Nie wszyscy użytkownicy nowoczesnych smartfonów mogą poradzić sobie z codziennością użytkowania tak zaawansowanego urządzenia. Powód? Nie znamy ponad połowy funkcji dostępnych w dzisiejszych telefonach. Wielu producentów poukrywało dodatkowe rozwiązania, które często włączamy przy okazji, a czasem odkrywamy je kiedy dokładnie poznajemy nasze mobilne urządzenie. Szukanie pomocy na forach internetowych nie zawsze się sprawdza. Wielu internautów często spamuje Sieć niepotrzebnymi informacjami.

Lokalne grupy często mają w swoich szeregach ludzi, którzy niejednokrotnie wiedzą więcej niż sami pracownicy wsparcia technicznego danego producenta. Dlaczego? Cóż, są to realni (nie laboratoryjni) i prawdziwi testerzy, a nie konsultanci, którzy mają wszystko zapisane na „kartce papieru”. Drugim plusem takiej grupy jest szybkość. Często na zadane pytanie szybciej otrzymujemy odpowiedź, niż bezpośrednio łączenie się z infolinią producenta.

Jest wśród nas pracownik serwisu?

Grupy na portalach społecznościowych mają to do siebie, że łatwo uzyskać informacje. Nowoczesne smartfony wieczne nie są, często pojawiają się różne awarię. Jeśli telefon nie jest na gwarancji pozostaje nam albo zakup nowego urządzenia, albo próba samodzielnej naprawy. Wszelkie usterki bądź podobne objawy dla danego modelu mogli przerobić już inni użytkownicy.

fot.ifixit.com / Oddzielania PCB

Warto zapytać o występowane usterki i posłuchać opinii lub porady co możemy dalej zrobić. Nie wykluczone, że na takich grupach są majsterkowicze albo też pracownicy lokalnych serwisów dla, których naprawy i grzebanie w mobilnej elektronice to codzienność. Bardzo często drobne wady w naszym urządzeniu możemy usunąć niewielkim kosztem.

Chcesz sprzedać lub kupić telefon? Grupa na Facebooku Ci pomoże

Nie skupiając się tylko na pomocy technicznej i serwisowej warto zwrócić uwagę, że grupa telefony – smartfony: pomoc/porady/sprzedaż ułatwi nam sprzedaż bądź też kupno smartfona lub innego mobilnego urządzenia. Administratorzy przygotowali (z pomocą FB) nam specjalną zakładkę i możliwość zaproponowania sprzedaży naszego urządzenia. Tego typu ogłoszenie wyświetla się w specjalnej formie.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę to sposób zamieszczania normalnych postów, a tych z ofertami sprzedaży. Nieprawidłowe działanie może zacząć wprowadzać zamieszanie, a to może grozić banem od administratora. W przypadku kiedy mamy coś do sprzedaży również możemy uniknąć wystawiania tego na popularnych portalach Allegro, czy OLX. Jest to tak samo proste jak napisanie posta, wystarczy wypełnić dokładnie wszystkie pola wstawiając informacje w odpowiednie pola.

Pamiętajcie, że nieprzestrzeganie jakichkolwiek punktów regulaminu może się skończyć odwiecznym usunięciem z grupy bądź tymczasową blokadą aktywności czytelnika na grupie telefony – smartfony: pomoc/porady/sprzedaż. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zapisać się do grupy i korzystać ze wszystkich możliwości oraz zasobów ludzkiej wiedzy poprzez Facebooka.

Źródło: telefony – smartfony: pomoc/porady/sprzedaż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *